Zprávy / Festivalové

Sziget kompletuje: Die Antwoord i Skunk Anansie

Sziget kompletuje: Die Antwoord i Skunk Anansie

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.04.2016

Program Szigetu se obohacuje o jména jako Afrojack, Die Antwoord, Skunk Anansie, Troyboi a mnoho dalších. K tomu přidává kompletní program scény, která se věnuje hudbě ze všech koutů světa. Tu otvírá koncert hvězdné zěvačky Buika, nasledovaný jmény jako Goran Bregovič Wedding and Funeral Band, Leningrad, Rachid Taha a dalšími umělci z celého světa.. Festival totiž nabízí obrovské množství hudebních žánrů od světový hvězd, přes EDM, rock, jazz až po world music a další nehudební aktivity jako je nový cirkus, pouliční divadlo a další. Sziget se koná v Budapešti 10. - 17. srpna 2016. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dispozici jen do 5. května.

Mnoho zajímavých míst na Szigetu můžete už předm objevovat na naší festivalové mapě. Areál Szigetu je rozlehlý ostrov na kterém v každém zakoutí na vás čeká něco zajímavého a zábavného. Srdcem ostrova je samozřejmě hlavní pódium. To bude patři na první večer (-1 den aneb 10. srpna) jihoafrické rap-rave skupině Die Antwoord a Skunk Anansie, kteří se na festival vrácí už po několikáte svoji se velkolepou rockovou show.


Holandský DJ a producent Afrojack, který již získal i cenu Grammy, se určitě postará o skvělou párty, stejně jako duo DVBBS sebou přinese vysokoenergickou show, kterou si na Szigetu musíte zažít. Szigeťani mohou taky oslavit výročí zrození punku, a to s Marky Ramonem a jeho Blitzkrieg, zatímco Troyboi, jeden z nejvíce střežených tajemství jihovýchodního Londýna se vynořil ze stínu a teď ovládne ne jen hudební průmysl, ale i Sziget 2016. Fanoušky EDM by mělo zajímat, že dorazí i rusko-německý nositel Grammy ZEDD a přes oceán přiletí roztančit fanoušky Carnage.


Z programu na Wold Music Stage si nenechte ujít koncert mallorské zpěvačky vystupující pod jménem Buika. Četná ocenění jen dosvědčují její výjímečnost a World Music stage nemohl začínat lepším koncertem. Velmi očekávaní jsou taky Leningrad, kteří ještě víc rozpálí horké srpnové dny. U nás velmi populární Goran Bregovič Wedding and Funeral Band opět přinesou skvělou energii s originálními tóny cikánské dechovky a tradiční bulharskou polyfonií, což zajišťuje výbornou atmosféru i tanec. Stejně tak známí v ČR je i fantastické finská formace Värttinä nebo alžírský zpěvák z Francie Rachid Taha. Jeho hudbu ovlivňují různé styly jako rock, elektronika, punk a rai. Za pozornost stojí i další jména jako jsou Pannonia Allstars Ska Orchestra, Baro Drom Orkestar, Django Lassi, The Džambo Aguševi Orchestra, Enzo Avitable, Fanfare Ciocarlia, Systema Solar.

Info

Sziget 2016
10. 8. - 17. 8. 2016
Ostrov Óbuda, Budapešť

www.facebook.com/SzigetCZ
www.szigetfestival.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Rock for People se přesouvá

redakce 16.04.2021

Organizátoři RfP však slibují oznam alternativního festivalu Rock for People na královéhradeckém letišti, jen co se vyjasní parametry pořádání letních akcí.

Roadburn Redux proběhne online a zdarma

redakce 15.04.2021

Holandský festival "tvrdé" hudby Roadburn již podruhé v řadě neproběhne v běžném módu, nabízí ale výživnou online náhradu.

Jeden svět představuje téma ročníku

redakce 15.04.2021

Kdo vypadává pouze z videokonferencí a kdo z běžného života? Jaké výzvy s sebou přinesl přechod do online prostředí a jaké je naše místo v nové realitě?

Byla založena Asociace českých filmových festivalů

redakce 13.04.2021

Rozevírání nůžek mezi stoupajícími náklady a stagnujícími příjmy nutily i organizátory akcí s dlouholetou tradicí a pevným diváckým zázemím pohybovat se na samé hranici udržitelnosti.

JazzFestBrno míří na obrazovky

redakce 11.04.2021

Mezinárodní den jazzu? Tentokrát streamovaně pod taktovkou JazzFestBrno.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Marienbad Film Festival se přesouvá

redakce 06.04.2021

Vzhledem k oznámené změně termínu MFF Karlovy Vary na konec srpna se organizátoři Marienbad Film Festivalu rozhodli uspořádat festival zkraje prázdnin.

Crème de la Crème bude online na Edisonline

redakce 01.04.2021

Festival, který se za normálních okolností odehrává pouze na Slovensku, se díky virtuálnímu uvedení představí také českým divákům.

Festival Colours of Ostrava se přesouvá na červenec 2022

redakce 31.03.2021

Festival se z důvodu přetrvávající pandemie koronaviru a zásadní nejistoty přesouvá o další rok na 13. - 16. července 2022.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace