Zprávy / Festivalové

Tallinn Music Week rozdal hudební ocenění

Tallinn Music Week rozdal hudební ocenění

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.04.2016

Hlavní ocenění letošního Tallinn Music Weeku míří do rukou estonstého elektronického tria I Wear Experiment. Tuto cenu popré představil festivalový partner Telliskivi Creative City a její součástí je i částka 4000 euro, která by měla umělcům pomoci v dalším rozvoji, stejně jako ve snaze prorazit v zahraničí. Vítěze zvolili deledáti z celkového počtu 123 vystupujících, kteří se během letošního ročníku ve městě představili. Vedle vítězů zaujali také folková experimentátorka a loňská vítězka TMW Wire Prize Maarja Nuut, power folkové trio Trad.Attack!, elektropopoví NOËP, skladatelka a písničkářka Ingrid Lukas, dream popová kapela Holy Motors, tajemné seskupení Zebra Island nebo kytarista a skladatel Argo Vals.

Pro zajímavost doplňujeme víteze TMW Wire Prize ze všech předchozích ročníků: Popidiot (2009), Iiris (2010), Ewert and the Two Dragons (2011), Talbot (2012), Elephants From Neptune (2013), Odd Hugo (2014) a Maarja Nuut (2015).


Dlouholetý partner TMW Telliskivi Creative City se do festivalového dění zapojuje stále více a více. Letos tým Telliskivi organizoval četná pouliční vystoupení stejně jako obchody s jídlem a podílel se také na venkovní výstavě soundWAWES, která na náměstí zastupovala Interior Architecture Department of the Estonian Academy of Arts. Koncerty pak zaplnily nejrůznější kavárny, kanceláře, sály jako Vaba Lava, Erinevate Tubade Klubi, F-Hoone, Renard Coffee Shop, Homeart, Velvet design office nebo studio Jooks.

Osmý Tallinn Music Week představil 250 umělců ze 30 zemí a přivítal 34 676 hudebních fanoušků. Festival také objevoval nejrůznější zákoutí městského prostoru, architektury, filmu, umění, jídla a nabídl i celou řadu veřejných diskuzí, kterých se zúčastnilo více než 1000 delegátů z nejrůznějších oblastí hudebního průmyslu. Devátý Tallinn Music Week se bude konat od 27. března do 2. dubna 2017.

Info

Tallinn Music Week
Tallinn, Estonsko

www.facebook.com/tallinnmusicweek
www.tmw.ee

Foto © Karmo Koppel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

PAF Olomouc opět živě

redakce 07.11.2022

Po třech letech fyzické absence podepsal festival smlouvu s ďáblem, Olomouc a všichni návštěvníci festivalu se tak opět mohou těšit na metafyzické prolnutí.

Sound festival: berlínské techno v klášteře sv. Gabriela

redakce 04.11.2022

Rozsáhlý objekt postavený v novorománském slohu oživne undergroundovou elektronickou hudbou ve spojení se současným vizuálním uměním.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace