Zprávy / Nové desky

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.09.2022

Zkraje října vychází brněnské kapele Tauna Tangier v online distribuci album Escapes and Shelters. Skupina začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields. Postupem času si našla svébytnou cestu skrz vlastní repertoár a inspiraci různými žánrovými prvky od popu přes grunge po shoegaze, kterými tu a tam zpestří komorní písničkářský základ. Hlavním hlasem a duší nahrávky je Tereza Kopecká, autor konceptu a většiny písní je Tomáš Bayer. Sestavu dále tvoří bratrské duo - Džestr na baskytaru, a Eulál na kytary a perkuse. Kapela je od roku 2014 koncertně činná, nyní uzavírá svoji existenci vydáním desky Escapes and Shelters.

Název Tauna Tangier je hříčkou se slovy, volně inspirovanou filmy Jima Jarmusche. Pojící téma písní pak dává jméno desce: Útěky a úkryty se v textech objevují ať už jakožto procesy skutečné, metaforické či vysněné: Můžeme se přesouvat, stěhovat z místa na místo, se vším vzrušením, napětím, nadějí, i pochybnostmi, svůj útěk a úkryt však nacházíme i v sobě samých, ve svých vnitřních světech.

Většinu desky nahrál David Pšenčík ve studiu Palba, hlavní vokály pomohl produkovat Martin Čech. Finální mix zpracoval Tomáš Tkáč, master dodal Amák ze studia Golden Hive. Obal desky vytvořil Kuba Špiřík z fotografie od Terezy Kopecké. Desku vydává kapela pod vlastním labelem Semetrika Records.

Info

Tauna Tangier
Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace