Zprávy / Nové desky

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.09.2022

Zkraje října vychází brněnské kapele Tauna Tangier v online distribuci album Escapes and Shelters. Skupina začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields. Postupem času si našla svébytnou cestu skrz vlastní repertoár a inspiraci různými žánrovými prvky od popu přes grunge po shoegaze, kterými tu a tam zpestří komorní písničkářský základ. Hlavním hlasem a duší nahrávky je Tereza Kopecká, autor konceptu a většiny písní je Tomáš Bayer. Sestavu dále tvoří bratrské duo - Džestr na baskytaru, a Eulál na kytary a perkuse. Kapela je od roku 2014 koncertně činná, nyní uzavírá svoji existenci vydáním desky Escapes and Shelters.

Název Tauna Tangier je hříčkou se slovy, volně inspirovanou filmy Jima Jarmusche. Pojící téma písní pak dává jméno desce: Útěky a úkryty se v textech objevují ať už jakožto procesy skutečné, metaforické či vysněné: Můžeme se přesouvat, stěhovat z místa na místo, se vším vzrušením, napětím, nadějí, i pochybnostmi, svůj útěk a úkryt však nacházíme i v sobě samých, ve svých vnitřních světech.

Většinu desky nahrál David Pšenčík ve studiu Palba, hlavní vokály pomohl produkovat Martin Čech. Finální mix zpracoval Tomáš Tkáč, master dodal Amák ze studia Golden Hive. Obal desky vytvořil Kuba Špiřík z fotografie od Terezy Kopecké. Desku vydává kapela pod vlastním labelem Semetrika Records.

Info

Tauna Tangier
Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Smrad v síni tradic větrá Ctib

redakce 04.01.2023

Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.

Debut chalapeño vyjde v lednu na vinylu

redakce 02.01.2023

Album Endless Iridescence zve posluchače do vod vlnících se lo-fi samplů a analogových perkusí.

Nová deska brněnských Levantadores

redakce 01.01.2023

Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace