Zprávy / Festivalové

Tauron Nowa Muzyka se blíží

Tauron Nowa Muzyka se blíží

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.06.2024

Přední polský hudební festival Tauron Nowa Muzyka představí celosvětově známé umělci jako Róisín Murphy, Bicep, Chase & Status, DJ Krush a mnoho dalších. Line-up festivalu je plný vzrušujících klubových beatů, které pocházejí od nejlepších DJů a producentů elektronické hudby, stejně jako od zástupců jazzu, hip hopu, experimentální a offbeatové pop music. Katovická kulturní zóna bude od 20. do 24. června opět pulzovat novou hudbou a přiláká tisíce návštěvníků z Polska i ze zahraničí.

Titul headlinera patří Róisín Murphy, fenomenální zpěvačce, která spojuje velké charisma a citlivost s nespoutanou energií. O energický a svižný zvuk se postarají Chase & Status, nezpochybnitelné legendy drum'n'bassové hudby - jejich nedávný Boiler Room set byl označen za jeden z nejlepších v historii platformy. Britské duo Bicep zase patří v současnosti k nejuznávanějším DJům a producentům. Různé vize a zvuky elektronické hudby představí mimo jiné umělci jako DJ Krush, Leftfield, Kruder & Dorfmeister, Hector Oaks, Red Axes a Pachanga Boys. V lineupu se objeví také skvělí umělci z Polska, jako jsou Nosowska, Daria ze Śląska, Milena Głowacka, Artificialice a mnoho dalších. Celkem se na pódiu 19. ročníku festivalu objeví téměř 50 jmen.


První ročník festivalu Nowa Muzyka se konal ve staré šachtě Wilson. Od roku 2014 probíhá v Katovické kulturní zóně na revitalizovaných plochách dolu Katovice. Akce se konají v moderních prostorách, jako je Národní symfonický orchestr Polského rozhlasu, Mezinárodní kongresové centrum a Slezské zemské muzeum. Spojení místní atmosféry a světových uměleckých fenoménů se stalo receptem na evropský úspěch. Festival byl třikrát oceněn jako nejlepší malý festival (2010, 2012, 2014) v rámci European Festival Awards a podporuje směr Katovic jako města hudby UNESCO: přitahuje umělce z celého světa a zasazuje je do místního kontextu.

Info

Tauron Nowa Muzyka 2024
20.–23. 6. 2024
Katovice, Polsko
web festivalu

foto © Tauron Nowa Muzyka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace