Zprávy

Tech N9ne prapodivný, Tech N9ne dříč zajede i do Lucerny

Tech N9ne prapodivný, Tech N9ne dříč zajede i do Lucerny

redakce | Zprávy | 12.10.2012

V Lucerna Music Baru se 20. listopadu uvede umělec, k němuž se nejčastěji řadí adjektivum „prapodivný“, ale taky se mu říká „největší ikona nezávislého hip-hopu všech dob“. Ono, když máte na kontě milion prodaných placek a pět number #1 nezávislých alb v řadě, máte renomé, které vás předchází. Dobrý den, jsem Tech N9ne a na věk jednačtyřicet let mám v podstatě splněno.

Nedosti na tom, poslední release All 6's And 7's boří i „závislé“ hitparády a parádí se zvučnými hosty: Busta Rhymes, B.o.B., Snoop Dogg, Chino Moreno a Stephen Carpenter z kapely Deftones, Kendrick Lamar, Yelawolf, Twista, T-Pain a nebo Lil Wayne. Což znamená, že nejen prapodivnými rytmy je živ, rád si pohrává s abstrakcí a tanečními žánry, experimentuje. A vedle toho je schopný složit přímočaré hymny. Co může být zajímavé pro evropské fanoušky, kteří ho budou moct vidět poprvé? Na vlastní kůži si vyzkoušet fanatičnost, která provází jeho osobnost, ale taky energii, se kterou neúnavně koncertuje – osobák 96 koncertů během 105 dní není nic obvyklého, ročně dává cirka dvě stě gigů. Na tohle se už asi ani nevztahuje terminus technicus workoholismus.

Více info:
http://lucerna.musicbar.cz/2012/08/tech-n9ne-miri-poprve-do-prahy-vystoupi-tu-20-listopadu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Elpida a Václav Havelka chystají narozeninové turné

redakce 14.11.2019

Deset let vystupují po boku Václava Havelky z Please the Trees a na rok 2020 společně chystají narozeninové turné.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Severská elektronická smršť v MeetFactory

redakce 14.11.2019

Smršť představující současnou elektronickou scénu dorazí ze severu do smíchovské továrny.

Mooncloud #36: Himalayan Dalai Lama

redakce 13.11.2019

Šestatřicítka je pěkně kulaté číslo a přesně o 36. díl mixtapeové série Mooncloud se postaralo duo Himalayan Dalai Lama.

KlipyTipy: Bert & Friends - Lambaláda

redakce 13.11.2019

Bert & Friends v novém klipu ztvárňují legendu o pražském indiánovi. První album Supr pokřtí v prosinci v MeetFactory.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Festival ilustrace a komiksu obsadí Ústí nad Labem

redakce 13.11.2019

Za založením původně stála snaha navázat na ústecký festival současného umění a ilustrace Kruh, a obohatit ho o umělce z komiksové scény. FIK tento záměr trochu nečekaně přerostl.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.

Full Moon #103 – Slasti (z) Manchesteru

redakce 12.11.2019

Hlavním tématem listopadového vydání jsou Joy Division, ale ostatní manchesterské slasti rozhodně nevynecháváme – ani minulé, ani současné.

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

redakce 12.11.2019

Dreampopová kapela Billow z Veselí nad Moravou posílá do světa živou verzi k jedné ze skladeb ze svého nového alba Seascape.