Zprávy / Nové desky

Techno-industriální Selectone

Techno-industriální Selectone

redakce | Zprávy / Nové desky | 26.11.2015

Po loňském albu Dead Grooves, které se dočkalo velmi dobrého přijetí hudební kritiky, vydává elektronický projekt Selectone nový materiál v podobě 4-trackového EP s názvem Transition na své domovské značce Ressonus Records.

S novým EP Selectone opouští vody hypnotických dronů a vinylové plunderfonie. Nový, techno-industriálem nasáknutý zvuk opět přichází v analogovém hávu, minimalistická forma však přesouvá své těžiště od "špinavých" smyček mikrosamplů k přímočaré údernosti syntezátorového groovu, dubového echa a kousavých rytmů. EP Transition vychází jako digitální download a ve striktně limitované edici na CD.


Křest EP proběhne v rámci Ressonus Records showcase v královéhradecké Pilnáčkově továrně 27. listopadu, kde vystoupí také projekt katsa.theo, o vizuální stránku se postará VJ Screensaver.

Info

Live: Selectone + katsa.theo
27. 11. 2015, Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

www.ressonus.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První EP projektu Selas

redakce 19.04.2021

Finálna nahrávka vznikla na jeden pokus, neobsahuje žiadne strihy a dohrávky, len zachytené momenty, ktoré sa už nikdy nezopakujú.

Trio Rach představuje první úrodu

redakce 18.04.2021

Rach vznikl v roce 2019, težištěm jeho hraní je pražská klubová scéna a EP Pláně je první nahrávkou kapely.

Novinky u Guerilla Records

redakce 14.04.2021

Nové desky, vzpomínkové koncerty i oslava dvacátých narozenin vydavatelství.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace