Zprávy / Pozvánky

Teepee a Tichonov společně V lese

Teepee a Tichonov společně V lese

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.04.2016

Dvoučlenná kapela z Plzně pokřtí po roce existence své očekávané debutové album Albatross. Atmosféru zasněného indie folku o dvou kytarách na nahrávce, na jejímž vzniku se výrazně podílel Mikoláš Růžička (Republic of Two, PIANO), oživí další nástroje a elektronika. Vydání desky budou následovat koncerty v Praze, Sušici a domovské Plzni. Na těchto koncertech budete mít možnost poprvé kapelu slyšet v rozšířené sestavě se spoustou zajímavých hostů. Jak s Mikolášem Růžičkou, tak členy kapely Tichonov, která taktéž odehraje všechny tři koncerty.

Debutové album Albatross, jehož předzvěstí byl i stejnojmenný singl, vznikalo ve Studiu Kdyně a v bytě Mikoláše Růžičky, jenž obstaral také jeho mix. Mastering alba má na svědomí Matouš Godík. Jádro kapely teepee tvoří talentovaný písničkář Míra Patočka a kytaristka Tééra Lavičková. Poprvé se setkali na gymnáziu a jejich spolupráce dala na začátku roku vzniknout společnému projektu. Během prvního roku zvládli vydat dva singly a hojně koncertovat po celé ČR. Vrcholem byl pak letošní koncert před Václavem Neckářem v brněnském Sonu. Deska Albatross vyšla 4. dubna na iTunes a Spotify. Na všech koncertech bude k dostání fyzicky na CD.


Kapela Tichonov se po třech letech od vydání svého oceňovaného debutu pozvolna probouzí z letargie a po několika loňských koncertech a vydání singlu Your Highness vypouští do světa další singl z připravované druhé desky s názvem Dead Language, na kterém hostuje zpěvačka skupiny Manon Meurt Kateřina Elznicová. Ta bude i hostem kapely na všech třech koncertech. Tichonov vznikl už před deseti lety, ale polovinu doby své existence se odehrával jen v hlavách čtyř kamarádů z Valašského Meziříčí. Po pěti letech si na sebe muzikanti vytížení z dalších projektů – Fiordmoss, Luno nebo Elektrick Mann – udělali čas, aby přinesli na českou klubovou scénu zasněné písničky opřené o silné kytarové plochy navíc umocněné místy až tříhlasými vokály. Na koncertech nelze nevidět, že Tichonov je parta sehraných lidí a to nejen hudebně.

Kromě již výše zmíněných hostů bude speciálním hostem pražského křtu vycházející hvězda Thom Artway, afterparty pak obstará se svým skvělým setem DJ Vegy.

Info

Teepee + Tichonov
Support: Republic of Two + DJ Vegy
7. 4. 2016 20:00
Café V lese, Praha

www.facebook.com/events/918479621575405
www.facebook.com/cafevlese

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace