Zprávy

teepee se vrací s novým singlem

teepee se vrací s novým singlem

redakce | Zprávy | 19.12.2022

Po více jak dvou letech od vydání posledního alba Where the Ocean Breaks přichází teepee s prvním singlem a videoklipem z připravované desky. V blind tomorrow se duo vrací do své melancholické polohy.

blind tomorrow je upřímná výpověď o smutku, strachu a úzkostech. Pandemií umocněné těžkosti, kterými si kapela prošla během posledních dvou let, značně poznamenaly duševní zdraví hudebníků. Tereziny zasněné a étericky křehké vokály vás při poslechu provedou duší plné smutku a strachu, z nichž vás dostane až Mírova naléhavá podpora v závěru písně. Tu doplňuje silný videoklip ztvárňující zdánlivě nekonečné období deprese. Na novém videoklipu režírovaným samotnou Terezou Lavičkovou spolupracovala kapela s kameramankou a editorkou Nelou Wojaczkovou a světelnou designérkou Eliškovou Kociánovou. Hlavní role se ujala talentovaná Kristína Tukan, ztvárňující boj s depresemi a úzkostnými stavy.

Singl blind tomorrow vyšel společně s videoklipem 9. prosince 2022 u berlínského vydavatelstvím Springstoff. Nové album teepee vyjde během roku 2023. 3. dubna 2023 pak vystoupí teepee v pražském Vzletu.

Info

teepee
web kapely

3.4.2023 20:30
Vzlet, Praha

foto © Nela Wojaczková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Koncert Full Moon #150 má kompletní program

redakce 25.09.2023

Na FULL MOON #150 vystoupí Kalle, Amelie Siba, Fvck_Kvlt a DJs Toyota Vangelis a Isama Zing. Večer otevře publicistická debata.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Christina Mantis vydáva debutový singel

redakce 25.09.2023

Námetom pre skladbu bola predstava spoločnosti a rodičov, ako má autorka žiť a čo má v živote robiť.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace