Zprávy / Festivalové

Telliskivi Award znají své letošní vítěze

Telliskivi Award znají své letošní vítěze

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.05.2018

Telia a Telliskivi Creative City, partneři letošního ročníku Tallinn Music Week, ocenili domácí estonské formace Mart Avi, Mari Kalkun a Holy Motors. Vítězové obdrželi nejen finanční ohodnocení, ale také účast v programu INTRO Music Estonia.

Vítěze určila zpětná vazba všech delegátů, kteří se zůčastnili letošního ročníku Tallinn Music Weeku. Rozhodovali se mezi 126 vystuoujícími interprety a hlavním kritériem byl přesvědčivý výkon, jasně rozlišitelný zvuk i mezinárodní potenciál. Nejvíce nominací získal avant-popový zpěvák a producent Mart Avi, kterého delegáti ocenili za inovativní přístup i umělecký přesah. Druhé místo získala folková zpěvačka Mari Kalkun, která okouzlila hudební odborníky svou duchovní silou.


A konečně třetí místo, které letos získala kapela Holy Motors, především za svůj autentický mix dream popu a americany. Šéfredaktor Full Moonu Michal Pařízek na jejich adresu poznamenal: "Motivy shoegaze i westernu jsou jen výchozím bodem pro budování zcela jedinečné atmosféry." Pětičlenná formace letos vydala své debutové album Slow Sundown pod americkým indie labelem Wharf Cat.

Info

Tallinn Music Week
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace