Zprávy / Festivalové

Telliskivi Award znají své letošní vítěze

Telliskivi Award znají své letošní vítěze

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.05.2018

Telia a Telliskivi Creative City, partneři letošního ročníku Tallinn Music Week, ocenili domácí estonské formace Mart Avi, Mari Kalkun a Holy Motors. Vítězové obdrželi nejen finanční ohodnocení, ale také účast v programu INTRO Music Estonia.

Vítěze určila zpětná vazba všech delegátů, kteří se zůčastnili letošního ročníku Tallinn Music Weeku. Rozhodovali se mezi 126 vystuoujícími interprety a hlavním kritériem byl přesvědčivý výkon, jasně rozlišitelný zvuk i mezinárodní potenciál. Nejvíce nominací získal avant-popový zpěvák a producent Mart Avi, kterého delegáti ocenili za inovativní přístup i umělecký přesah. Druhé místo získala folková zpěvačka Mari Kalkun, která okouzlila hudební odborníky svou duchovní silou.


A konečně třetí místo, které letos získala kapela Holy Motors, především za svůj autentický mix dream popu a americany. Šéfredaktor Full Moonu Michal Pařízek na jejich adresu poznamenal: "Motivy shoegaze i westernu jsou jen výchozím bodem pro budování zcela jedinečné atmosféry." Pětičlenná formace letos vydala své debutové album Slow Sundown pod americkým indie labelem Wharf Cat.

Info

Tallinn Music Week
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hip Hop Kemp 2019 a Příběh z Brooklynu po Detroit

redakce 19.05.2019

Tech N9ne, Masta Ace & Marco Polo, Smif N Wessun, The Alchemist, Kontrafakt a vy, bez kterých by Kemp neměl takovou atmosféru, takové koule.

Na festivalu Cool v plotě vystoupí umělci z celého světa

redakce 19.05.2019

Program osciluje mezi mnohými žánry, jako jsou jazz, elektronická hudba, new folk, experimentální hudba, alternativní rock, world music atd.

Festival m3 / Umění v prostoru zkrášlí vodní tok Rokytky

redakce 18.05.2019

Ve veřejném prostoru vyroste třináct uměleckých děl od českých a zahraničních autorů, které bude pojit téma: Biotop.

Zabalte kraťasy na Ruinfest

redakce 16.05.2019

Snahou je představit tuzemskou nezávislou scénu i za branami hlavního města. K dispozici k tomu je unikátní prostor, nádvoří zříceniny hradu Rabí.

Festival United Islands přiveze do Prahy vycházející hvězdy

redakce 15.05.2019

Milovníci hudby a nočního života se budou moci vydat na tradiční Klubovou noc do několika pražských klubů.

Heart of Noise aneb Nepřestávej tančit

redakce 15.05.2019

Letošní ročník Heart of Noise se bude kroutit s nekonečnou elegancí, tančit valčíky jako z filmu Stanleyho Kubricka, skákat skrze stíny.

Folkové prázdniny zveřejňují kompletní hlavní program

redakce 15.05.2019

Záruku nepochybné hudební krásy dopředu poskytuje festivalový projekt Harfy nad Oslavou, v němž se setkají Catrin Finch, Seckou Keita a Edmar Castañeda.

Nová jména pro Mighty Sounds vol. 15

redakce 14.05.2019

Nejen milovníky ska potěší nejnověji jména na programu 15. ročníku festivalu Mighty Sounds. Kumbia Queers a mnozí další.

Obscene Extreme načne druhou dvacítku

redakce 13.05.2019

Pódium bez bariér otevřené stage divingu, nejrůznější masky jako jedno ze základních specifik festivalu a Cannibal Corpse.

Bauhaus v Bauhausu

redakce 13.05.2019

Klíčovým tématem série instalací, sympózií, workshopů a debat je dopad fenoménu, který škola Bauhaus v Evropě odstartovala.