Zprávy / Nové desky

Temná proměna Vellocet Roll

Temná proměna Vellocet Roll

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu Full Moon Forum, již nyní je možné ji objednat v předprodeji.

Od začátku roku 2019, kdy vyšel debut A Man Asleep, se toho u Vellocet Roll změnilo poměrně hodně. Krátce po vydání alba skupinu posílil saxofonista Ondřej Pěkný, od loňského roku pětici příležitostně doplňuje ještě kytarista Jakub Šponer (jinak Market). Skupina se posunula i stylově, jejich zvuk obohatil zejména Pěkného saxofon, Vellocet Roll svůj psychedelický arsenál kromě úsečných postpunkových rytmů rozšířili také o tajuplné freejazzové pasáže. Skupina vystupuje z postpunkového schématu odvážně a sebevědomě, první náznaky byly vidět již na loňském koncertním EP Early June Sketches. Devítiskladbová kolekce A Land Ridden by Darkness proměnu skupiny dokonává.

Album uvedl 9. července dvouskladbový singl Wanderers of the Dark, na kterém údernou titulní skladbu doplnila ambientně-industriální koláž The Night Is Silent Fragrant Oil Layer. A Land Ridden by Darkness také osciluje mezi údernými hity (Weird Mass nebo Velvet Wings) a zadumanými, jazzově rozmáchlými plochami. Zvuk Vellocet Roll ovšem nestřídá pouze dvě pevné polohy, jednotlivé skladby se prolínají a navazují na sebe, frontman skupiny František Převorovský k tomu dodává: "Myslím, že se nám do hloubi alba podařilo ukrýt jistou formu spirituality, během prací na něm se tam zformovala vlastně sama od sebe."

Na nahrávce, kterou mixoval Dominik Gajarský, se objevují také Kristina Procházková, Štefan Cima nebo Zuzana Sagitariová (Plusminusnula). Vinylový master má na svědomí Amak Golden ze studia Golden Hive, cover foto Tomáš Novotný jr., artwork a layout obalu vytvořil František Převorovský. Album bude pokřtěno ve společnosti spřátelených Plusminusnula 29. září v prostoru Ankali v v Praze a 30. září v brněnském Kabinetu Múz.

Album Vellocet Roll - A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna 2021 u labelu Full Moon Forum na LP a digitálně. Stokusová předprodejní edice bude k dispozici na barevném vinylu ve vzoru Electric Blue, bude číslována a signována kapelou. V CD verzi obdrží album předplatitelé Full Moonu #125.

Vellocet Roll - A Land Ridden by Darkness
1.Blessed
2.Weird Mass
3.Formosa
4.Wanderers of the Dark
5.Town & Country '92
6.Velvet Wings
7.Maidens' Castles
8.Her Golden Angle
9.Blindness

Info

Vellocet Roll
FB profil
Bandcamp

Křty alba:
29.9. 2021 Ankali + Plusminusnula a Theremin DJ’s
FB událost

30.9. 2021 Kabinet Múz + Plusminusnula
FB událost

Foto © Tomáš Novotný

Album A Land Ridden by Darkness vychází v rámci projektu Full Moon Forum, který v roce 2021 podporuje Ministerstvo kultury ČR.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Science Killer vydávají Blackbirds

redakce 01.07.2022

Zpěv ztracený v ozvěnách nekonečného reverbu a snovou atmosféru občas čeří vrčící kytara.

almost.artist, nový klip a EP

redakce 01.07.2022

Pražská kapela almost.artist vydala debutové EP s názvem almost.album, na které upozorňuje klipem k titulní skladbě Ease Down.

Nové album Markéty Foukalové a Martina Brunnera

redakce 28.06.2022

Jde o druhou živou nahrávku koncertu z programového cyklu Nové horizonty, propojující jazz a symfonickou hudbu.

Nové EP Hello Marcel, letní skotačení

redakce 18.06.2022

Tři příběhy, tři situace, tři různě rychlé skladby. Jejich podobnost s realitou je čistě náhodná. Pojďme jim pomoci zorientovat se ve světě a najít si své místo.

Explicit Compilation 01

redakce 10.06.2022

Brněnský kolektiv Explicit, který je na poli lokální klubové scény známý hlavně díky pořádání rave parties, vydává debutový hudební projekt

Eurodel je Indigo

redakce 09.06.2022

„Hravá, temná a duchem mladá,“ těmito slovy popisuje rapper Eurodel své sólové album Indigo.

Beach Bum debutují u Kabinet Records

redakce 03.06.2022

Permanentní filmový večírek z Floridy a pestrobarevné košile Matthewa McConaugheyho dokonale korespondují s náladou hudební tvorby Beach Bum i přebalem alba T-Rex Goes On Holiday.

Drť mají novou desku: Minister

redakce 31.05.2022

Texty piesní tentoraz pochádzajú z videonahrávky súkromného rozhovoru Jána Počiatka s Dobroslavom Trnkom, ktorú tajne urobil “podnikateľ” Marián Kočner.

Miss Petty: Mega Kozy

redakce 30.05.2022

Miss Petty, coby jedna z nejznámějších českých drag queens, je stále výjimečná tím, že si skládá vlastní hudbu. Nyní vydává nový ulítlý singl Mega Kozy.

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace