Zprávy / Pozvánky

Temné a mystické kytary z Brooklynu – Naam

Temné a mystické kytary z Brooklynu – Naam

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.06.2013

Skupina provozních punkerů TJ Praha ani v červnu neustává ve své činnosti a na Sedmičku ve čtvrtek dovezou další z linie psychrockových kapel, tentokrát to budou brooklynští Naam.

Kapely, které vydávají na Tee Pee Records, se od sebe velmi liší, přesto lze vycítit jistou společnou linku. Tou je psychedelický rock, který má minimálně tolik podob, kolik je u Tee Pee kapel. Dalším společným faktorem může být fakt, že kapely z Tee Pee tvoří téměř vždy významnou část line-upu na legendárním festivalu Roadburn. S některými jsme již v Praze měli tu čest, jako např. s Lecherous Gaze (to je ten ostřejší okraj psychedelické hudby), nedávno tu byli Cosmic Dead nebo třeba Kadavar. Kadavar bychom mohli popsat jako vintage psychedelický rock, a to se vším všudy: stářím nástrojů a aparátu, sestřihem protagonistů i jejich oblečením.

U Naam je pro změnu všechno jinak. Tady se hudba transformuje do temného, mystického, až uhrančivého zvuku, který v žádném případě nepůsobí samoúčelně a trapně. Je to ten případ, kdy hudba není žádná póza, ale promyšlená souhra všech nástrojů, které spolu postupují pomalu stále vpřed (anebo vzhůru). Původně tříčlenná kapela z Brooklynu přibrala čtvrtého stálého člena, klávesistu Johnny „Fingers“ Weingartena na natáčení EP The Ballad of the Starchild (2012) a zvuk se od eponymního LP z roku 2009 posunul dále. Stal se mnohem zajímavější a kapela si tak vytváří svůj vlastní, nezaměnitelný sound. Malý vzorek z nové desky Vow, která vychází 4. června a kapela ji s sebou přiveze i na pražskou Sedmičku, si můžete poslechnout tady.

Koncert pro Naam otevře kytarová dvojice Tomáš Palucha se svým velmi soustředěným setem. Zároveň máte jedinečnou šanci koupit si právě vydaný split s Unkilled Worker Machine.

Info

Naam (usa) + Tomáš Palucha
6. 6. 2013 20:00
Klubu 007, Praha

Pořadatel: TJ Praha
Vstup: 200.-

www.tjpraha.cz
www.naammusic.tumblr.com
www.tomaspalucha.tumblr.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.

Fotbal s deskou pod mostem

redakce 03.12.2019

Kdo si nenechá tuhle motorickou dreampopovou dobrůtku utéct, má zaděláno na příjemný večer.

Doma Dobre a Pohoda

redakce 03.12.2019

Pohoda newsletter? Wolf Alice, Yves Tumor, Bazzookas aj bratislavský rokenrol v podaní a temperament a podtatranská živelnosť.

Norský saxofonista Jan Garbarek v Praze

redakce 02.12.2019

Ve Foru Karlín zahraje mistr lyrické hry spolu s Jan Garbarek Group, sestavou prověřenou dlouhými lety intuitivní souhry.