Zprávy

Terrible 2s na kazetě

Terrible 2s na kazetě

redakce | Zprávy | 25.12.2021

Terrible 2s založila textařka a zpěvačka Lucia Piussi spolu s houslistkou a bubenicí Agnes Loveckou. K nové tvorbě a sestavě, postavené na elektronických beatech a španělce, se posunuly po dvacetiletém působení ve skupině Živé Květy.

Jejich debutové album Na vrcholu síl vyšlo na přelomu října a listopadu ve vydavatelství Slnko Records. „Zářijový sólový koncert Lucie Piussi v Kopřivnici před Galerií Galaxie nás tak dostal, že jsme se hned po koncertě domluvili na tom, že vydáme její novou kapelu Terrible 2s, kterou založila společně s Agnes Loveckou, na kazetě,“ říká šéf labelu Dialog Crew Marek Horyna.

Materiál Terrible 2s vznikl během lockdownového roku po rozpadu Živých Květů, kdy si Agnes s Lucií posílali nápady ze Zemianských Sadů do Petržalky a zpět. Písničky mají v sobě emocionální náboj rozchodu a v jistých ohledech se inspirují i hip hopem. Speciální kapitolou jsou texty, reflektující věk a existenci, ale nechybí ani ty „vypravěčské“ o Bratislavě. Pro Lucii byla vždy blízkým člověkem v kapele Agnes Lovecká, která už déle koketovala s tvorbou beatů. V žánru, který předtím nikdy nedělala, vytvořila celé podhoubí skladeb, do kterých Lucie Piussi přirozeně a „na první dobrou“ vkládala slova. Důležitou roli však sehráli i další hudebníci, jejichž nové písničky postupně přitáhli do kapely, Juraj Mironov, Michal Lašán, Stanka Apfelová a Belinda Rašnerová.

více o desce zde

Info

Terrible 2s – Na vrchole síl (Slnko Records, 2021)
web vydavatelství

foto © se svolením Terrible 2s

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zdeněk Liška Archives Vol. 1

redakce 25.07.2024

Projekt Zdeněk Liška Archives spočívá v postupném vydávání vinylových desek s výběrem z původních nahrávek filmové hudby.

Příběhy na scéně a Hrdinové v zákulisí ve Staré tkalcovně

Barka Fabiánová 25.07.2024

Další mimořádností festivalu Folkové prázdniny je po řadu let Stará tkalcovna na břehu řeky Oslavy.

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Bystřická Letní alternativa

redakce 24.07.2024

Festival se koná na dvou nádvořích zámku: velké je s podiem a bary a menší nádvoří slouží jako chillout a gastro zóna, letos s barevnými chutěmi mexické kuchyně.

The Tchendos mají singl

redakce 23.07.2024

Singl je prvním avízem chystaného druhého alba této pražské elektronické party, které vychází v září.

Letní filmovou školu zahájí Hello, Welcome Šimona Holého

redakce 23.07.2024

Snímek Hello, Welcome je o třech herečkách, které se společně vydávají na festival do Karlových Varů.

Na konci léta za Fuchsem vyroste open air stage

redakce 22.07.2024

Coby spolukurátor a především performer představí Dušan Vlk na konci léta za Fuchsem tematicky a energií spřízněná jména.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Gustavo Santaolalla hvězdou festivalu Mladí ladí jazz

redakce 22.07.2024

Santaolalla se ve světě filmu poprvé výrazněji prosadil hudbou k dramatu Zkrocená hora.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace