Zprávy

Terrible 2s na kazetě

Terrible 2s na kazetě

redakce | Zprávy | 25.12.2021

Terrible 2s založila textařka a zpěvačka Lucia Piussi spolu s houslistkou a bubenicí Agnes Loveckou. K nové tvorbě a sestavě, postavené na elektronických beatech a španělce, se posunuly po dvacetiletém působení ve skupině Živé Květy.

Jejich debutové album Na vrcholu síl vyšlo na přelomu října a listopadu ve vydavatelství Slnko Records. „Zářijový sólový koncert Lucie Piussi v Kopřivnici před Galerií Galaxie nás tak dostal, že jsme se hned po koncertě domluvili na tom, že vydáme její novou kapelu Terrible 2s, kterou založila společně s Agnes Loveckou, na kazetě,“ říká šéf labelu Dialog Crew Marek Horyna.

Materiál Terrible 2s vznikl během lockdownového roku po rozpadu Živých Květů, kdy si Agnes s Lucií posílali nápady ze Zemianských Sadů do Petržalky a zpět. Písničky mají v sobě emocionální náboj rozchodu a v jistých ohledech se inspirují i hip hopem. Speciální kapitolou jsou texty, reflektující věk a existenci, ale nechybí ani ty „vypravěčské“ o Bratislavě. Pro Lucii byla vždy blízkým člověkem v kapele Agnes Lovecká, která už déle koketovala s tvorbou beatů. V žánru, který předtím nikdy nedělala, vytvořila celé podhoubí skladeb, do kterých Lucie Piussi přirozeně a „na první dobrou“ vkládala slova. Důležitou roli však sehráli i další hudebníci, jejichž nové písničky postupně přitáhli do kapely, Juraj Mironov, Michal Lašán, Stanka Apfelová a Belinda Rašnerová.

více o desce zde

Info

Terrible 2s – Na vrchole síl (Slnko Records, 2021)
web vydavatelství

foto © se svolením Terrible 2s

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Christina Mantis vydáva debutový singel

redakce 25.09.2023

Námetom pre skladbu bola predstava spoločnosti a rodičov, ako má autorka žiť a čo má v živote robiť.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Bulp sa predstavil v Tallinne

Dagmar Lauková Petrášová 22.09.2023

Tvorba Bulp predstavuje zmes dynamických klubových rytmov a melodických liniek.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Full Moon #149 na Spotify

redakce 21.09.2023

Zapomeňte na svět kolem sebe, letíme na planetu Brno...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace