Zprávy

Terrible 2s na kazetě

Terrible 2s na kazetě

redakce | Zprávy | 25.12.2021

Terrible 2s založila textařka a zpěvačka Lucia Piussi spolu s houslistkou a bubenicí Agnes Loveckou. K nové tvorbě a sestavě, postavené na elektronických beatech a španělce, se posunuly po dvacetiletém působení ve skupině Živé Květy.

Jejich debutové album Na vrcholu síl vyšlo na přelomu října a listopadu ve vydavatelství Slnko Records. „Zářijový sólový koncert Lucie Piussi v Kopřivnici před Galerií Galaxie nás tak dostal, že jsme se hned po koncertě domluvili na tom, že vydáme její novou kapelu Terrible 2s, kterou založila společně s Agnes Loveckou, na kazetě,“ říká šéf labelu Dialog Crew Marek Horyna.

Materiál Terrible 2s vznikl během lockdownového roku po rozpadu Živých Květů, kdy si Agnes s Lucií posílali nápady ze Zemianských Sadů do Petržalky a zpět. Písničky mají v sobě emocionální náboj rozchodu a v jistých ohledech se inspirují i hip hopem. Speciální kapitolou jsou texty, reflektující věk a existenci, ale nechybí ani ty „vypravěčské“ o Bratislavě. Pro Lucii byla vždy blízkým člověkem v kapele Agnes Lovecká, která už déle koketovala s tvorbou beatů. V žánru, který předtím nikdy nedělala, vytvořila celé podhoubí skladeb, do kterých Lucie Piussi přirozeně a „na první dobrou“ vkládala slova. Důležitou roli však sehráli i další hudebníci, jejichž nové písničky postupně přitáhli do kapely, Juraj Mironov, Michal Lašán, Stanka Apfelová a Belinda Rašnerová.

více o desce zde

Info

Terrible 2s – Na vrchole síl (Slnko Records, 2021)
web vydavatelství

foto © se svolením Terrible 2s

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Eva Jiřička a Ladislav Jezbera v GMU

redakce 29.06.2022

Právě probíhají dvě nové letní výstavy v královéhradecké galerii GMU – Mezi sebou Evy Jiřičky a Ego Ladislava Jezbery.

Private Poison, Arleta má avatara

redakce 28.06.2022

Rapperka a vizuální umělkyně se nedlouho po vydání dvojsinglu Weapon/Paranoia připomíná dalším ze svých temných a něžných hudebních dobrodružství.

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Nové album Markéty Foukalové a Martina Brunnera

redakce 28.06.2022

Jde o druhou živou nahrávku koncertu z programového cyklu Nové horizonty, propojující jazz a symfonickou hudbu.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

prazdniny s letním singlem

redakce 26.06.2022

Prazdniny nejsou jen pop z nákupáku, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace