Zprávy / Pozvánky

Těžká jízda temnotou: Cross Stitched Eyes

Těžká jízda temnotou: Cross Stitched Eyes

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.09.2015

Leckdo se shodne, že jejich minulej koncert byl jeden z nejsilnějších, které Storm in the Temple dělali, a kdo tam byl, ten potvrdí. Totální útok, energická jízda s atmosférou, která tě chytne a nepustí. Pokud vám tohle před třemi lety uteklo, teď máte jedinou a poslední možnost. Kapela ze dvou kontinentů a tří zemí, Cross Stitched Eyes, se vrátí do České republiky naposled na jediný koncert do brněnského Vegalité, před plánovaným dlouhodobým hiátem, takže kdo zaváhá, lituje napořád! Temný punk od veteránů z UK Subs, Zygote, Smart Pills atd. vycházející na Alternative Tentacles Records, který si bere vlivy od raných Killing Joke, Amebix, Rudimentary Peni a dalších osmdesátkovejch UK punkovejch smeček a vše to nekompromisně servíruje s vlastní naléhavostí.


Pokud se chcete podívat, kam se členové končících ross Stitched Eyes přesunuli, tak rozhodně zaostřete na Alaric. Kapela, o které se hodně mluví a kde se sešli například členové Noothgrush a již dříve rozpadlých Dead and Gone. Ti se také dost viditelně a památně prohnali Brnem před deseti lety a letos to bude stejná událost. Neuvěřitelně fungující a chytlavej mix postpunku, deathrocku a sludge á la Neurosis, kdy se kapela vůbec nebojí přitlačit na pilu a melancholický kytary začnou krutě řezat, za to stojí!


Předskočí MacGyver alias pohrobci brněnských Pazi Snajper, jejichž hlavní životní náplní je čeřit vody brněnského podzemí svým melodickým punkem z Rožnova. Nebude chybět ani další brněnský punk/hardcore Aliusterra s nádechem anarcho-punkových kapel z devadesátých let na Profane Existence jako byla třeba Nausea. Nyní v nové sestavě!

Info

Cross Stitched Eyes (de/us) + Alaric (us)
Support: MacGyver + Aliusterra
4. 10. 2015 18:30
Vegalité, Brno

www.facebook.com/events/869751779760591
www.facebook.com/crossstitchedeyes
www.alaric.bandcamp.com
www.facebook.com/vegalitebrno
www.facebook.com/Storm-in-the-temple

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace