Zprávy / Pozvánky

The Antikaroshi a mikrohulení

The Antikaroshi a mikrohulení

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.04.2015

Berlínští The Antikaroshi vystoupí po dlouhý době na strahovský Sedmičce. Téměř před šesti lety The Antikaroshi předskakovali Enablers. Všechno skvěle fungovalo a obě kapely byly fenomenální. Před necelým měsícem na kopci Enablers hráli znova, teď tam budou Antikaroshi. Vše se proplétá. Stejně jak kytary Enablers nebo basa s kytarou u Antikaroshi.

Zvuk The Antikaroshi se moc nemění. Když něco funguje, proč to měnit? Dischord. Hrajou mix indierockové odlehčenosti, mathovýho tappingu, postpunkových riffů, lehce psychedelických mázů a k tomu malinko elektroniky. Do takové muziky, podložené místy až taneční rytmikou, se velmi příjemně vplouvá, člověk se pak v jejich písničkách ztratí, pak se znovuobjeví kytarovej motiv, který zněl před minutou. Zpěvák Chris něco odtrousí, riff, smah, jedem.

Antikaroshi z vysoka kašlou na slávu. Kdy by taky čekal víc od kapely na Exile on Mainstream. Proto taky nenajdeš na netech skoro žádný video. Kluci zrovna připravujou čtvrtou desku, která vyjde na podzim. Před pár dnama pověsili nahrávku ze zkušebny, jako audit aktuální formy je to dostačující.


S The Antikaroshi vystoupí budějáckej Microvomit. Improvizace, matika, noise. Před půl rokem byli na Dobešce lepší než Zu. A to na Sedmě bude lepší zvuk než na Dobešce. Hlavně, aby kluci měli dost hulení. A pro ne-Pražáky, The Antikaroshi budou hrát taky v kolínským K-centru (1.5.) a plzeňský Papírně (29.4.). (tz: Goldmine)

Info

Goldmine and Landmine Alert present:
The Antikaroshi (de) + Microvomit
Klub 007 Strahov, Praha
26.4.2015 20:00 vstup: 150Kč s rezervací na rezervace@landminealert.org nebo přes web Sedmičky / 200Kč bez rezervace

www.antikaroshi.bandcamp.com
www.microvomit.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.