Zprávy / Pozvánky

The Beths zpět v Praze

The Beths zpět v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.04.2022

Po letech se do Prahy vrací novozélandská indie rocková kapela The Beths. Tentokrát vystoupí ve smíchovském klubu Underdogs'. Předkapelu jim v sobotu 16. dubna bude dělat severoirské punkové trio Cherym.

fotogalerie z vystoupení The Beths v Londýně zde

Zpěvačka a kytaristka Liz Stokes a její tři parťáci stihli mezi první návštěvou Prahy v říjnu 2018 a letošní zastávkou leccos: kromě úspěšného US turné s Death Cab For Cutie i vydat druhou desku Jump Rope Gazers. Za tu získali trojnásobné ocenění domácích Aotearoa Music Awards (za kapelu roku, alternativní album a nakonec i za Album roku). Euforii kolem kapely pak zachycuje film Auckland, New Zealand 2020 z jejich triumfálního koncertu před vyprodanou Auckland Town Hall, z období krátké pauzy mezi vlnami koronaviru.

Kapela, jejíž debutové album Future Me Hates Me je synonymem pro lehce melancholický, pořád ale spíš bezstarostný kytarový pop, se na novince Jump Rope Gazers nevyhýbá temnějším náladám. Aktuální zvuk The Beths připomene něco z Replacements, z Belle and Sebastian i z Courtney Barnett, která se mimochodem počítá mezi fanoušky kapely. Nejčerstvější novinkou The Beths a předzvěstí věcí příštích z jejich dílny je pak únorový singl A Real Thing.

Předkapelou bude objev ze Severního Irska, punkové trio Cherym. Hannah, Nyree a Alannagh spolu hrají od roku 2019. Kapela vznikla v Derry původně jako „bezpečný, kreativní hub pro ženy ve městě, kde v tý době hrály ve všech kapelách jen chlápci - a bylo to trochu na hlavu.“ Ve svižných písních Cherym se potkávají vlivy nu metalu, indie, emo punku i country.

Info

The Beths (nz) + Cherym (nir)
16. 4. 2022 20:00
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © se svolením Landmine Alert

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace