Zprávy / Nové desky

The Bridgeheads vydávají poslední album

The Bridgeheads vydávají poslední album

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.12.2022

Slovenská kapela The Bridgeheads vydáva v re-edícii svoj posledný album Foreigners v spolupráci s vydavateľstvom Weltschmerzen.

Do povedomia sa kapela The Bridgeheads dostala ešte pod pôvodným názvom The Bridge okolo roku 2005, keď jej single kolovali v hitparádach mnohých hudobných staníc. V roku 2007, po vydaní výpravného debutu Citizen Bridge (2005) a EP Things (2007), sa kapela presťahovala do Londýna a najbližšie tri roky sa venovala tvorbe a nahrávaniu svojho posledného albumu Foreigners, ktorý vyšiel digitálne v máji 2010. Po začiatku turné k albumu však tragicky zahynul jej spevák a hlavná tvorivá sila projektu Tomáš dAsK. The Bridgeheads následne po deviatich rokoch ukončili svoju hudobnú aktivitu.


Vydavateľstvo Weltschmerzen v spolupráci s jej členmi Michalom a Jozefom vydáva v limitovanej re-edícii ich posledný album Foreigners, prvý raz na platni. Ide o fyzický produkt širokého záberu - album je uvedený v celej dĺžke na dvojplatni v gatefold coveri, spolu s bookletom grafík a diel k albumu, ktorých autorom bol Tomáš dAsk. Cieľom je uviesť tento album prvýkrát na platni, na ktorej v pôvodných plánoch aj malo vyjsť, pripomenúť si významnosť tohto projektu a oživiť jeho silné hudobné posolstvo - ako starému, tak aj novému publiku, ktoré kapelu nemusí poznať. Tvorba The Bridgeheads je aj po rokoch stále aktuálna, intenzívna, silná, a prudko osobná.

Info

The Bridgeheads –⁠ Foreigners (Weltschmerzen, 2022)
Bandcamp kapely

foto © se svolením vydavatelství Weltschmerzen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lenka Zbořilová aka Ivy Z vydává desku

redakce 06.02.2023

Textově vycházela ze světa, do kterého má tendenci utíkat v období pochmurných lednových dnů.

Dim Haze, rytmický bedroom pop

redakce 05.02.2023

Out For Stimuli nabízí čtvrthodinu dynamického a rytmického bedroom popu, ve kterém se odráží vliv dream popu, shoegaze a synth popu.

Nylon Union vydávajú nový album

redakce 03.02.2023

V poradí štvrtý album Nylon Union prináša 12 art popových skladieb, ktoré sú založené na silných melódiách zasadených do harmonicky vybrúsených podkladov.

Floex vydává herní soundtrack

redakce 01.02.2023

Šest nových tracků stojí především na elektronických základech poháněných energií hutně vystavěných beatů.

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace