Zprávy / Pozvánky

The Chancers si dali ke dvacetinám klip

The Chancers si dali ke dvacetinám klip

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.08.2018

Měsíc před svou oslavou dvacátých narozenin na festivalu Rude Boy Paradise vypouští The Chancers klip k novému songu Sleepless.

Klip Sleepless ze stejnojmenného EP připomíná dvacet let na scéně, které letos The Chancers po nabitém koncertním létě oslaví na vlastním festivalu Rude Boy Paradise. Plánují ho na 15. září na Střeleckém ostrově v Praze a naživo se zde představí jamajský zpěvák Roy Ellis známý coby Mr. Symarip, britská zpěvačka Rhoda Dakar známá z 2tone kapel The Bodysnatchers a Special AKA, italský zpěvák a trombonista Mr. T-Bone, který se vrátí ke svému skvělému albu Sees America, tuzemští Green Smatroll či punkový písničkář Oioipiratoi.

Dlouholeté fanoušky The Chancers bude zajímat nově potvrzené jméno, kterým není nikdo jiný než Simon Ruffskank. Dlouholetý frontman kapely se vrátí jednorázově, pouze v rámci oslav dvaceti let, aby odzpíval speciální set sestavený z klasických písní The Chancers. Krom příprav unikátně pojatého městského festivalu Rude Boy Paradise a natáčení klipu měla skupina v létě hodně napilno i v jiných směrech. Během července odehrála coby backing band řadu koncertů s hvězdami žánrů ska a reggae. Krom již zmíněné Rhody Dakar a Mr. Symaripa, se kterými znovu potkají na pódiu i v Praze, mezi ně patřilo i legendární jamajské vokální trio The Heptones, se kterým The Chancers hráli na tuzemském festivalu Mighty Sounds i v zcela zaplněném mnichovském klubu Backstage.

Rude Boy Paradise bude v mnoha směrech netradiční a neopakovatelná událost. Přímo v srdci Prahy budou hrát nejen kapely, ale i soundsystem Forward March, k mání bude jamajské jídlo, ale i stánky s vinyly a dalším subkulturním artiklem. Celá událost je navíc „children friendly“ a pro dospělé za lidovou cenu 350 korun, plus poplatky předprodeje. Hrát se na Střeleckém ostrově bude od 15:00 do 22:00, návštěvníci i kapela ale mohou pokračovat na jedinečný soulový večírek Prague Allnighters, který se chystá v klubu Royal a který bude zároveň oficiální afterparty.

Info

Rude Boy Paradise #1
15. 9. 2018 12:00
Střelecký ostrov, Praha
fb událost

Prague Allnighters Vol XVII
15. 9. 2018 20:00
Royal, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Château Perché Warm Up Festival v Crossu

redakce 26.06.2019

Francouzský festival Château Perché je óda na kulturu, umění, výraz, svobodu a nekonvenčnost. Je to oslava života a lásky, která spojuje lidi. U nás warm up!

Tom z dEUS a jeho jazzová kapela

redakce 26.06.2019

Suverénní, ale chvílemi notně divokou instrumentaci zkušených jazzmanů navíc obohacuje o punkový feeling. Tom Barman a jeho TaxiWars.

Songs from Utopia: Příběhy o šílenství reality v karlínském Bar/áku

redakce 26.06.2019

Silná výpověd dvou zralých hudebních osobností, chvála souhry a velkého souznění. Songs of Utopia v karlínském Bar/áku

The Kill Devil Hills letos i v klubu

redakce 25.06.2019

Australští The Kill Devil Hills se letos v létě vracejí na Starý kontinent a tentokrát míří zejména na letní festivaly.

Tropical Fuck Storm se premiérově představí v Praze

redakce 25.06.2019

Tropical Fuck Storm si za krátkou dobu své existence stihli získat přízeň kritiky i fanoušků po celém světě.

Budoucnost math-metalu Frontierer rozseká Prahu

redakce 24.06.2019

"Frontierer jsou zřejmě nejtvrdší a nejšpinavější kapela, která následuje odkaz The Dillinger Escape Plan." A v půli července přijede rozsekat Prahu na třísky.

Subtilní svět Cigarettes After Sex na podzim v Praze

redakce 23.06.2019

Cigarettes After Sex se stylizují do černobílé a jejich písně na youtube zpravidla nedoprovází hudební videa. S chystanou druhou deskou se v listopadu vrací do pražského Roxy.

Ariadne s exkluzivními předskokany

redakce 21.06.2019

Čelní srážka liturgických zpěvů a elektronických experimentů? Ariadne pojí sakrální tradice s nestálou postmodernou.

Prague Headphone Festival v Punctu

redakce 21.06.2019

Koncept koncertu recipovaného prostřednictvím sluchátek je inspirovaný konceptem Le Placard, se kterým přišel Erik Minkkinen.

Fléda chystá GusGus, Hooverphonic, De Staat nebo Kompromat

redakce 21.06.2019

Zveřejnění dlouho utajovaného obsahu Vitalicova šuplíku budou v listopadu předcházet koncerty různých žánrů z mnoha koutů světa.