Zprávy / Nové desky

The Envlps vydávají novinku Last Star

The Envlps vydávají novinku Last Star

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.10.2019

Pražské indie pop duo The Envlps vydává 25. října 2019 nový singl Last Star. Svým digitálním kaleidoskopem nabízí roztříštěný pohled na to, jak vytváříme popkulturu a jak následně ta tvaruje nás.

Kapela následuje precedent ze svých předchozích nahrávek a i u nového singlu se o produkci a mix postaral Jakub Tranta, polovina dua. The Envlps si tímto dopřávají kompletní kontrolu nad svým zvukem a uměleckým směrem. Ten se proplétá vším od skladeb, názvu projektu, přes vizuály až po stage design jejich představení, který je pro malou nezávislou kapelu na této úrovní možná trochu překvapivý.

Novinka Last Star přijde i s hudebním videoklipem, který zrežíroval filmař Mika Johnson (režisér web série The Amerikans a VRwandlung: Kafkova Proměna jako virtuální realita.) a Martin Schumet. Videoklip pozoruje, jak pop kultura mutuje ty, kteří se na ní podílí – jak v pozici účinkujících, tak konzumentů. Skrze přearanžování a manipulování záběrů Marilyn Monroe video reprodukuje hereččino úsilí o získání kontroly nad svým obrazem. Divák je konfrontován s vlastní rolí a vlivem na život vystupujícího skrze vytváření nových spojení mezi její filmovou verzí a představami a předsudky obecenstva vůči ní jako osobě. Monroe ve videoklipu ztělesňuje Last Star symbolizující, ztrátu kontroly nad našimi vlastními vnějšími dojmy a obrazy. Jakmile jsou vytvořeny, získávají potenciál zničit nás.

Info

The Envlps
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aiko a její svět

redakce 03.08.2020

Expiration Date je krokem, který ji posouvá z hranic bedroom-popu do zvukově bohatšího světa.

Debutové EP vydává rapperka Arleta

redakce 30.07.2020

Holčičí hlas, křehkost a bázeň. Lesní stezka, hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda a poničená květina.

Debutový album kapely Kvaskova

redakce 29.07.2020

Temné a melancholické hudobné plochystriedajú energické pasáže s baladickým nádychom a sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka rusínskeho pôvodu svojim podmanivým hlasom.

První singl písničkáře Hello Incognito

redakce 27.07.2020

Skladba Girls zároveň vyšla i na letní kompilaci oceňovaného slovenského labelu Z Tapes.

Staňte se součástí první kompilace kolektivu Trigger

redakce 26.07.2020

Kolektiv Trigger vydal první sample pack ke stažení zdarma v rámci online rezidence na festivalu DGTL FMNSM a vyzývá další inteprety.

Až se řeky vylijí z břehů, Alen

redakce 25.07.2020

V dětském pokoji, v olomoucké barokní kapli a v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka vznikala deska Až se řeky vylijí z břehů.

Enchanted Lands vydává u Quantum Natives

redakce 20.07.2020

Bára Polcerová aka Enchanted Lands po letech konečně vydává novou desku. Jmenuje se Cryptic Island Eco-Sanctuary.

Duben v Pešti vydávají album u Polí5

redakce 19.07.2020

Nové album obsahuje devět převážně nových písní s výhradně Podlahovými texty a s hudbou, na které se podílí celá kapela.

Vyšel soundtrack Pilgrims Tomáše Dvořáka

redakce 18.07.2020

Minority Records oznamuje vydání soundtracku Pilgrims, krátké sady zvukomalebných a radostných skladeb Tomáše Dvořáka aka Floexe.

FVLCRVM vydáva videoklip k piesni Hate List

redakce 13.07.2020

Video vzniklo ke skladbe Hate List, ktorá je druhým vydaný singlom z pipravovaného EP, ktoré vychádza pod hlavičkou rakúskej Universal Music; presnejšie sublabelom Mom I Made It.