Zprávy / Festivalové

The Great Escape plní letošní line-up

The Great Escape plní letošní line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.04.2018

Lístky stále mizí závratnou rychlostí a do začátku britského festivalu The Great Escape, který se letos koná v termínu od 17. do 19. května, tedy zbývá nějakých šest týdnů. V následující vlně nově potvrzených jmen přidávají pořadatelé dalších těžko uvěřitelných sto položek. Kdo mezi nimi hraje prim?

Akce s podtitulkem "The festival for new music" přivítá v britském Brightonu domácí postpunk/posthardcore Idles. Kapela představí loňský úspěšný debut Brutalism. V programu nově najdete indie synthpop Now, Now, losangeleské garage rockové teenagery The Regrettes, Naomi Scott aka Pink Power Ranger z hollywoodského rebootu legendární série nebo Sophii Allison známou jako Soccer Mommy i se svým chladným "ložnicovým" popem. Svoji novou desku Clean vydala zkraje letošního března.


Connie Constance dá festivalu příchuť jazzu i soulu, energii zaručí edinburgská indie rocková formace Vistas. Za Insecure Men stojí spolužáci Saul Ademczewski (bývalý člen Fat White Family) a Ben Romans (Hopcraft from Childhood). Lokální talenty letos zastoupí funky electro rockeři Demob Happy, indie pop The Magic Gang ** či australský multiinstrumentalista **G-Flip. Festival The Great Escape nabídne 60 koncertních prostor, více než 500 interpretů a přivítá na tři tisíce delegátů z hudební branže.

Info

The Great Escape 2018
17. - 19. 5. 2018
Brighton, Velká Brtánie
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Q3Ambientfest proběhne v německé Postupimi

redakce 05.02.2023

Festival kurátorsky zajišťují Brueder Selke a instrumentální skladatelé Sebastian a Daniel Selkeovi, působící také jako oceňované duo Ceeys.

Sharpe zverejnil ďalších interpretov

redakce 03.02.2023

V programe festivalu nebudú chýbať ani výrazné gitarové kapely, medzi ktoré patrí poľská postpunková kapela Izzy and the Black Trees.

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace