Zprávy / Nové desky

The House in the Woods na kazetě

The House in the Woods na kazetě

redakce | Zprávy / Nové desky | 24.10.2017

Záznam živého vystoupení Martina Jenkinse aka The House in the Woods aka Pye Corner Audio z pražského divadla PONEC před polospícím omámeným publikem začíná soumrakem. Snový smyčcový loop prozařuje závoj z praskání vinylové desky a magnetického šumu. Sedativní tóny se volně šíří stále rozostřenějším prostorem plným podprahových ruchů jak z orezlého, klidně předoucího stroje. Jemné zvukové textury vnímáme spíš jako počasí, jako kbyby se nahrávka proměnila v jemnou mlhu provázenou znepokojivým mrholením. Zvuk získává na prostorovosti. Nemůžeme se ubránit pocitu, že se záhadně vyvěrající detaily odrážejí od samotných hranic zvukového spektra než vzniklou lázeň rozčeří nečekaný vpád chladně precizních smyčců.


Neklid a konstantní otřesy v komplexu podzemních chodeb čas od času protne paprsek světla - sladký popový hlas, vzdálený míle daleko, mátožná sekvence arpeggií. V závěru se ocitáme pod otevřenou oblohou. Ničím neohraničený prostor omývají masivní zvukové vlny. Zmírající zvuk válečného rohu splynul s tepem hluboké noci. Album vychází u pražského vydavatelství Genot Centre v limitované edici 77 kusů s obalem od Martina Jenkinse. Obaly ručně vytištěné u KudlaWerkstatt. Profesionálně vyrobeno v Headless Duplicated Tapes.

Info

The House in the Woods

www.genot.bandcamp.com
www.facebook.com/genotcentre

Foto © Jan Hromádko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aiko a její svět

redakce 03.08.2020

Expiration Date je krokem, který ji posouvá z hranic bedroom-popu do zvukově bohatšího světa.

Debutové EP vydává rapperka Arleta

redakce 30.07.2020

Holčičí hlas, křehkost a bázeň. Lesní stezka, hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda a poničená květina.

Debutový album kapely Kvaskova

redakce 29.07.2020

Temné a melancholické hudobné plochystriedajú energické pasáže s baladickým nádychom a sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka rusínskeho pôvodu svojim podmanivým hlasom.

První singl písničkáře Hello Incognito

redakce 27.07.2020

Skladba Girls zároveň vyšla i na letní kompilaci oceňovaného slovenského labelu Z Tapes.

Staňte se součástí první kompilace kolektivu Trigger

redakce 26.07.2020

Kolektiv Trigger vydal první sample pack ke stažení zdarma v rámci online rezidence na festivalu DGTL FMNSM a vyzývá další inteprety.

Až se řeky vylijí z břehů, Alen

redakce 25.07.2020

V dětském pokoji, v olomoucké barokní kapli a v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka vznikala deska Až se řeky vylijí z břehů.

Enchanted Lands vydává u Quantum Natives

redakce 20.07.2020

Bára Polcerová aka Enchanted Lands po letech konečně vydává novou desku. Jmenuje se Cryptic Island Eco-Sanctuary.

Duben v Pešti vydávají album u Polí5

redakce 19.07.2020

Nové album obsahuje devět převážně nových písní s výhradně Podlahovými texty a s hudbou, na které se podílí celá kapela.

Vyšel soundtrack Pilgrims Tomáše Dvořáka

redakce 18.07.2020

Minority Records oznamuje vydání soundtracku Pilgrims, krátké sady zvukomalebných a radostných skladeb Tomáše Dvořáka aka Floexe.

FVLCRVM vydáva videoklip k piesni Hate List

redakce 13.07.2020

Video vzniklo ke skladbe Hate List, ktorá je druhým vydaný singlom z pipravovaného EP, ktoré vychádza pod hlavičkou rakúskej Universal Music; presnejšie sublabelom Mom I Made It.