Zprávy / Pozvánky

The Marquis pod patronací MENU

The Marquis pod patronací MENU

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.10.2017

The Marquis je sólovým projektem kanadského multiinstrumentalisty a skladatele Dilliona Steele, který se premiérově představí v České republice na dvojici koncertů pod patronací MENU. Bude tomu nejprve ve čtvrtek 5. října v pražské kavárně Potrvá, a o den později, tedy 6. října, zavítá do kulturních prostor královehradecké Pilnáčkovy továrny.

V tvorbě tohoto montrealského rodáka se prolínají všechny charakteristické prvky žánrů darkwave i elektronické a industriální hudby s kovově znějícími echy a silnými melodiemi popového charakteru. Dillion Steele známý též pod pseudonymem Tetsuo Paradise své hudební alterego ukrývá nejen za nánosy efektů svého vokálu, ale často i v koncertních kostýmech ctících osobitou estetiku darkwave hudební scény. Jeho tvorba však není potemnělá. Ba naopak. Sofistikovanými tanečními rytmy nasáklá nová nahrávka Unsatisfied, která vyšla na konci srpna a The Marquise ji představí na svém aktuálním evropském turné dokazuje, že kanadská nezávislá hudební scéna získala velmi zajímavou akvizici.


Za zmínku také stojí dvojice rozličných supportů. Pražský večer otevře drone ambientní set Tomáše Kopáčka, člena celé řady hudebních projektů a kapel mj. Black Tar Jesus, India, The Czech Psychedelic Society Manifesto, Tempelhof a dalších. Tomáš až s neuvěřitelnou pravidelností vytváří nové hudební projekty, které vzápětí hibernuje. Od sólového songwriterství před krautrockovou jízdu až po witchhouse inkarnaci, vždy dokazuje, že je mimořádným talentem na české scéně. Tentokrát to okusí kytarové lampy a vaše ušní bubínky.

Královehradečtí novoromantici Noví Lidé jsou tou správnou volbou jako support zastávky v Pilnáčkově továrně. Těsně před vydáním debutové desky, o jehož finální zvukovou podobu se postaral Mojmír Papalescu, ožívá i koncertní podoba projektu, ve kterém René Tomaides a Mejra Šlejhar zpracovávají své hudební kořeny posledních dvou dekád minulého století. Především však ty, kde převládá odosobnělá, syrová a emocionální stránka lidské duše.

Info

The Marquis (ca)
Support: Tomáš Kopáček
5. 10. 2017 20:00
Potrvá, Praha

The Marquis (ca)
Support: Noví Lidé
6. 10. 2017 20:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

www.facebook.com/events/1941697279418705
www.facebook.com/menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace