Zprávy / Pozvánky

The Marquis pod patronací MENU

The Marquis pod patronací MENU

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.10.2017

The Marquis je sólovým projektem kanadského multiinstrumentalisty a skladatele Dilliona Steele, který se premiérově představí v České republice na dvojici koncertů pod patronací MENU. Bude tomu nejprve ve čtvrtek 5. října v pražské kavárně Potrvá, a o den později, tedy 6. října, zavítá do kulturních prostor královehradecké Pilnáčkovy továrny.

V tvorbě tohoto montrealského rodáka se prolínají všechny charakteristické prvky žánrů darkwave i elektronické a industriální hudby s kovově znějícími echy a silnými melodiemi popového charakteru. Dillion Steele známý též pod pseudonymem Tetsuo Paradise své hudební alterego ukrývá nejen za nánosy efektů svého vokálu, ale často i v koncertních kostýmech ctících osobitou estetiku darkwave hudební scény. Jeho tvorba však není potemnělá. Ba naopak. Sofistikovanými tanečními rytmy nasáklá nová nahrávka Unsatisfied, která vyšla na konci srpna a The Marquise ji představí na svém aktuálním evropském turné dokazuje, že kanadská nezávislá hudební scéna získala velmi zajímavou akvizici.


Za zmínku také stojí dvojice rozličných supportů. Pražský večer otevře drone ambientní set Tomáše Kopáčka, člena celé řady hudebních projektů a kapel mj. Black Tar Jesus, India, The Czech Psychedelic Society Manifesto, Tempelhof a dalších. Tomáš až s neuvěřitelnou pravidelností vytváří nové hudební projekty, které vzápětí hibernuje. Od sólového songwriterství před krautrockovou jízdu až po witchhouse inkarnaci, vždy dokazuje, že je mimořádným talentem na české scéně. Tentokrát to okusí kytarové lampy a vaše ušní bubínky.

Královehradečtí novoromantici Noví Lidé jsou tou správnou volbou jako support zastávky v Pilnáčkově továrně. Těsně před vydáním debutové desky, o jehož finální zvukovou podobu se postaral Mojmír Papalescu, ožívá i koncertní podoba projektu, ve kterém René Tomaides a Mejra Šlejhar zpracovávají své hudební kořeny posledních dvou dekád minulého století. Především však ty, kde převládá odosobnělá, syrová a emocionální stránka lidské duše.

Info

The Marquis (ca)
Support: Tomáš Kopáček
5. 10. 2017 20:00
Potrvá, Praha

The Marquis (ca)
Support: Noví Lidé
6. 10. 2017 20:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

www.facebook.com/events/1941697279418705
www.facebook.com/menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Palm Springs v kinech

redakce 13.08.2020

Chytrý i ztřeštěný snímek o dvojici, která uvízne v časové smyčce na otravné kalifornské svatbě, si získává uznání za svěží a zábavně drzý přístup k žánru romantické komedie.

Benefice pro Limity jsme my

redakce 12.08.2020

Zisk z koncertu je na podporu Limitů a akčního víkendu. Interpreti i klub se vzdávají nároku na honorář.

Ruská hiphopová formace Aigel vystoupí poprvé v Česku

redakce 12.08.2020

Svěží a odvážná formace, která osobní poezii proměnila v rapované pasáže v ruštině na elektronickém podkladě a doplnila provokativními videoklipy.

Juggling Jugulars se See You in Hell a Same River Twice

redakce 12.08.2020

Silné melodické linky, nekompromisní rytmus a texty, co si nejeden z nás často pobrukoval cestou do školy.

Hurts. Nová deska, pak tour.

redakce 09.08.2020

Deska Faith je pro duo počátkem nové éry. Po období tvůrčího tápání se Hurts vracejí posíleni.

Britská formace Neck Deep v MeetFactory

redakce 09.08.2020

Koncepčně bohatá nová deska řeší téma odloučení, existenciálního zmatku a hledání smyslu života pohledem dvou imaginárních osob Jetta a Alice.

Nujazzová lahůdka Skalpel v Paláci Akropolis

redakce 08.08.2020

Do Paláce Akropolis přichází dvojice ostřílených producentů Marcin Cichy a Igor Pudlo s projektem Skalpel, se kterým představí nejnovější album Highlight.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.