Zprávy / Nové desky

The Mond debutují u Stoned to Death

The Mond debutují u Stoned to Death

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.11.2016

Čerstvou novinkou vydavatelství Stoned to Death je bezejmenný debut od pražského tria The Mond. V něm se sešli klasici mezinárodní improvizační scény a v jejich sestavě tak naleznete hráče na elektrifikovanou trubku Petra Vrbu (též PIO, Poisonous Frequenecies), syntezátorového mága Kena Ganfielda a multiinstrumentalistu Pasiho Mäkelu, který v The Mond hraje na bicí, syntezátory a celkově halucinogenní dojem z hudby The Mond doplňuje zefektovaným zpěvem.

Trojice muzikantů k sobě váže relativně dlouhá známost, neboť se již léta pohybují na současné experimentální / improvizační scéně, ovšem myšlenka dát dohromady pulsující free jazzové těleso, které se žánrově doohýbává mezi tvárnice psychedelického rocku až noisecoru, se zrodila až na jaře letošního roku. První koncert odehráli v Rokycanech na fluff festovém Psych Tentu a debutovou nahrávku nahráli během léta v pražském Kokpitu, odborně ji pak zmasteroval Tomáš Procházka aka Federsel (B4, Gurun Gurun). Výsledek vychází v kazetové edici 80 kusů, jenž byla křtěna koncertem a následným mega jamem na 4. Pražském Kazetovém Dni v klubu Zázemí. O obal se pak postaral sám Pasi Mäkelä.


Další novinkou na std je album Meandering Noodle od kapely Purling Hiss. Projekt philadelpského rodáka Mika Polizzeho by v našich končinách neměl být neznámý, neboť Praha patří mezi destinace, kam se Purling Hiss již od roku 2012 pravidelně vrací. Na rozdíl od řadových desek, které v současnosti Polizze vydává na labelu Drag City, Meandering Noodle, který je již druhou spoluprací s std (viz první Paisley Montague), patří spíš do škatulky Polizzeho domácích experimentů. Nová kazeta se tak oddává shredderské repetici, 70's psychedelii, kterou si bere z německé experimentální scény. Celkovou dominantou nahrávky je pak domácí zastřený lo-fi zvuk, ostatně Polizze nahrávku pořídil na čtyřstopý páskový rekordér, na kterém vznikla řada raných nahrávek Purling Hiss.

Čtyř skladbové album vyšlo v edici 100 kusů v acidově zelené a oranžové barvě. O obal se postarala Bára Přidalová a Tomáš Přidal z brněnského dua Deceased Squirrel on The Phone, jejichž velká deska je též na spadnutí. Na Stoned to Death v nedávné minulosti vyšly i nahrávky jako split ebm šílenců V0NT a mutujícího rappera Ghettoblastera, francouzská dronařka Chicaloyoh a též kolekce dem maďarských rawpunkerů Berosszulás.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Skupina Čisté Tvary vydáva po štyroch rokoch nový album

redakce 19.10.2019

Skupina pri príležitosti vydania albumu zároveň zverejnila videoklip k prvému singlu, a to k titulnej skladbe albumu.

Code Name Linhart mají debutové LP

redakce 18.10.2019

Debutové album Code Name Linhart, na kterém se potkávají dobře známé tváře nejen plzeňské scény Návrat ke kořenům.

Prago Union v říjnu s novou deskou

redakce 18.10.2019

Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije.

dokruhu: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.

redakce 16.10.2019

Dokruhu učarovalo temné hlasité country ze Skalistých hor, přidali k němu zkušenosti nabyté v lokální diy scéně a spoustu vášně a energie. Debut vydává Full Moon Forum.

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho

redakce 13.10.2019

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho z dielne združenia Provisorium. Pevnina sa vynára.

Třetí deska noise-popařů The Sweet Release of Death je na světě

redakce 10.10.2019

Jako strom o třech větvích, každá tvrdohlavě se plazící za jinými impulzy, ale ukotvená stejným kmenem i kořenem. The Sweet Release Of Death poílají do světa třetí LP.

Echoofmyvoice uvádí debutový singl

redakce 10.10.2019

Bohuš Michalko, zpěvák inde rockových Teskohippies, představil debutový singl Light Years Away nového projektu Echoofmyvoice.

Fausto Mercier vydává u Genot Centre

redakce 07.10.2019

Fullscreen od Fausto Mercier je hluboce pohlcující celiství zážitek. Neustávající nálet řezavých beatů u Genot Centre.

Živé Kvety vydávají jedenácté album

redakce 06.10.2019

Bratislavská kapela Živé Kvety dokončila v pořadí jedenáctou studiovou desku Salto na rozlúčku. Uvádí ji novým klipem.

Please the Trees mají nový singl

redakce 02.10.2019

Jako bonus track se záznamem koncertu Toyen najdete cover verzi skladby Lucky Tearss v podání Please the Trees.