Zprávy / Nové desky

The Mond debutují u Stoned to Death

The Mond debutují u Stoned to Death

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.11.2016

Čerstvou novinkou vydavatelství Stoned to Death je bezejmenný debut od pražského tria The Mond. V něm se sešli klasici mezinárodní improvizační scény a v jejich sestavě tak naleznete hráče na elektrifikovanou trubku Petra Vrbu (též PIO, Poisonous Frequenecies), syntezátorového mága Kena Ganfielda a multiinstrumentalistu Pasiho Mäkelu, který v The Mond hraje na bicí, syntezátory a celkově halucinogenní dojem z hudby The Mond doplňuje zefektovaným zpěvem.

Trojice muzikantů k sobě váže relativně dlouhá známost, neboť se již léta pohybují na současné experimentální / improvizační scéně, ovšem myšlenka dát dohromady pulsující free jazzové těleso, které se žánrově doohýbává mezi tvárnice psychedelického rocku až noisecoru, se zrodila až na jaře letošního roku. První koncert odehráli v Rokycanech na fluff festovém Psych Tentu a debutovou nahrávku nahráli během léta v pražském Kokpitu, odborně ji pak zmasteroval Tomáš Procházka aka Federsel (B4, Gurun Gurun). Výsledek vychází v kazetové edici 80 kusů, jenž byla křtěna koncertem a následným mega jamem na 4. Pražském Kazetovém Dni v klubu Zázemí. O obal se pak postaral sám Pasi Mäkelä.


Další novinkou na std je album Meandering Noodle od kapely Purling Hiss. Projekt philadelpského rodáka Mika Polizzeho by v našich končinách neměl být neznámý, neboť Praha patří mezi destinace, kam se Purling Hiss již od roku 2012 pravidelně vrací. Na rozdíl od řadových desek, které v současnosti Polizze vydává na labelu Drag City, Meandering Noodle, který je již druhou spoluprací s std (viz první Paisley Montague), patří spíš do škatulky Polizzeho domácích experimentů. Nová kazeta se tak oddává shredderské repetici, 70's psychedelii, kterou si bere z německé experimentální scény. Celkovou dominantou nahrávky je pak domácí zastřený lo-fi zvuk, ostatně Polizze nahrávku pořídil na čtyřstopý páskový rekordér, na kterém vznikla řada raných nahrávek Purling Hiss.

Čtyř skladbové album vyšlo v edici 100 kusů v acidově zelené a oranžové barvě. O obal se postarala Bára Přidalová a Tomáš Přidal z brněnského dua Deceased Squirrel on The Phone, jejichž velká deska je též na spadnutí. Na Stoned to Death v nedávné minulosti vyšly i nahrávky jako split ebm šílenců V0NT a mutujícího rappera Ghettoblastera, francouzská dronařka Chicaloyoh a též kolekce dem maďarských rawpunkerů Berosszulás.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce 16.05.2020

Nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”.

Popoví pionýři Sparks vydávají novou desku

redakce 14.05.2020

Fyzické vydání 24. studiovky A Steady Drip, Drip, Drip se sice posunulo až na červenec, digitální verze vychází právě dnes.

Kompilace Virtual Healing je sondou do české elektronické scény

redakce 13.05.2020

Virtual Healing: Covid19 Antidote je audiovizuální kompilace od celé řady jednotlivců i kolektivů působících na české elektronické hudební scéně.

Lenka Dusilová nahrává album, online koncertem zahajuje sbírku na jeho dokončení

redakce 12.05.2020

Aby bylo možné nahrávku dokončit, rozhodla se Lenka Dusilová požádat o podporu své fanoušky formou crowdfundingové kampaně.

Jak tomuhle místu můžeš říkat domov, ptá se Tomáš Tkáč na druhé sólovce

redakce 11.05.2020

Tomáš Tkáč je zpěvák, textař, hudebník, producent, člen kapel Pris a něco něco a zakladatel labelu Divnosti.

Lannne zverejňuje nový videoklip

redakce 11.05.2020

Lannne plánuje predstaviť svoj debutový album na jeseň tohto roka ako support na vybraných koncertoch slovensko-českej šnúry kapely Billy Barman s názvom Zlatý vek.