Zprávy / Nové desky

The Old Wind vydají split s Cult of Luna, slyšte jejich příspěvek

The Old Wind vydají split s Cult of Luna, slyšte jejich příspěvek

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.12.2015

Na konci ledna 2016 vyjde u německého labelu Pelagic split album Råångest, za nímž stojí kapely Cult of Luna a The Old Wind. Zatímco podíl prvních jmenovaných zůstává prozatím obestřen tajemstvím, The Old Wind streamují novou skladbu, která má mimo jiné naznačit, kam se kapela hodlá vydat po úspěšné desce z roku 2013.

Skupina, ve které se potkávají členové Breach a The Ocean, od roku 2014 odpočívala, z valné části kvůli tomu, že se její zpěvák a kytarista Tomas Liljedahl odstěhoval do Los Angeles, zatímco zbylí členové zůstali ve Švédsku, respektive v Německu. Letos se ale přesto všichni sešli ve studiu, kde vznikl nástupce alba Feast on Your Gone (2013). Na EP Råångest se objeví dvě zcela nové skladby The Old Wind, jednu z nich můžete slyšet níže.


Název EP je švédským výrazem pro panickou hrůzu a právě o zachycení tohoto pocitu se na přebale desky pokusil německý výtvarník Florian Bertmer. Dvanáctipalcové split EP vyjde u labelu Pelagic a jak je jeho dobrým zvykem, můžeme se těšit na zajímavé barevné variace vinylů, které si můžete už nyní předobjednat.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Lucie Redlová chystá album lidovek

redakce 29.06.2021

První autorská písnička z desky Lidová Redlová se jmenuje Kamarádko moje. Hudebnice ji věnovala své zesnulé kamarádce, zpěvačce a houslistce Jitce Šuranské.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace