Zprávy / Nové desky

The Oxx a Psychocandy chystají split

The Oxx a Psychocandy chystají split

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.10.2017

Ve spolupráci s nově vznikající labelem Na Scénu vychází dvanáctipalcová vinylová deska mělnicko/humpoleckých The Oxx a znojemských Psychocandy. Digitálně bude nahrávka k poslechu od 5. listopadu. Spřátelené kapely se také vydávají na turné. Od 10. listopadu budou společně koncertovat každý víkend až do Vánoc.


Psychoxx odjeli minulý rok v létě Cheap tour, právě na něm upekli plány na tuto eponymní nahrávku. „Vydat vinyl je pro nás splněnej sen. Už Nowhere Coast měla vyjít na desce, ale sešlo z toho. Psychocandy nám s tím pomohli. Písničky na naší straně jsou o konci dětství a začátku další etapy. Stejně jako obsah jsme chtěli i formu posunout na další level,“ shrnuje Adam Behner z The OXX.

Změna a pohyb jsou společným tématem obou stran vinylu. Pro Psychocandy jde o první nahrávku v profesionálním studiu. Posun od lo-fi k dokonalejšímu zvuku je pro ně dalším krokem ve vývoji. Není to však jediná novinka. „Náš dominantní způsob skládání se změnil. Dřív jsem spíš vedl v kapele s Jirkou nekonečný souboj o to, kdo napíše lepší písničku, ale většinu téhle nahrávky jsme vymysleli společně,“ zamýšlí se Tomáš Hambálek ze Psychocandy.


Kromě změn a promotérského kolektivu Na Scénu, který se mění v hudební label, spojuje split také osoba Jarouška Soukupa. Člena již neexistujících Landmine Spring, který dnes jezdí na turné jako technik s At The Drive In a Le Butcherettes. V jeho studiu Spring Sound Psychocandy i The Oxx nahrávali, masterovali a mixovali (hlavně whisky s vínem). Vinyl vychází ve vlastním nákladu a bude k dostání na koncertech. Stáhnout jej lze na Fair Price Music, Bandcampu a bandzone. The Oxx a Psychocandy nebudou na všech koncertech hrát pouze spolu. U vybraných akcí je doprovodí také Thrashsurf, Arrogant Twins, Porcelaine People, Let's Go To The Petrol Station a Snyder.

Info

Psychocandy + The Oxx na turné:

10.11. Brno, Mersey
11.11. Košice, Cassbar
12.11. Žilina, Hájovňa
16.11. tba
17.11. Tábor, Orion
18.11. České Budějovice, Velbloud
24.11. Mělník, Stará Mydlárna
25.11. Znojmo, Gogo
1.12. Plzeň, Divadlo pod lampou
2.12. Kladno, Auto Da Fé
7.12. Praha, Cross Club
8.12. tba
9. 12. Ostrava, Důl Hlubina

https://www.facebook.com/psychocandybandy/
https://www.facebook.com/theoxx1/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alison Goldfrapp chystá The Love Invention

redakce 30.03.2023

Aktuálně oznámené album The Love Invention uvozuje třetí singl So Hard So Hot a taky další ohlášení spolupracovníci.

Alegorie Fæ Bestia

redakce 28.03.2023

Skrze osm písní, kdy každá je dedikovaná buď bájné, fiktivní nebo kultovní bytosti, posluchač navštíví jiné světy, tělesné podoby a emoce.

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce 27.03.2023

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce 13.03.2023

Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace