Zprávy / Pozvánky

The Parov Stelar Live chce trhnout kliku

The Parov Stelar Live chce trhnout kliku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.11.2015

Po vyprodaném pavilonu G1 a aréně HANT v Bratislavě, přijíždí kompletní sestava The Parov Stelar Live po necelých dvou letech zpět do Brna, aby představila nové album The Demon Diaries a pokusili se vyprodat ještě větší prostory, a dosáhnout tak návštěvnického rekordu.

Elektroswing patří v dnešní době snad k nejvíce oblíbeným tanečním stylům, i když se stále jedná o poměrně „mladou“ záležitost. U zrodu tohoto směru stál – ve svých začátcích ještě poměrně neznámý Marcus Füreder, dnes už vystupující pouze coby Parov Stelar. Původem DJ, jehož hlavním zaměřením bylo techno a minimal, byl také velkým fanouškem jazzu, swingu a blues. A stačilo málo – spojit tyto právě docela vzdálené směry a přidat do hitu od jedné z největších jazzových zpěvaček všech dob Billie Holiday rytmus a velký objev byl na světě.


V roce 2004 Marcus vystupuje už coby Parov Stelar a zakládá i svou vlastní nahrávací společnost Etage Noir Recordings. Už jedny z jeho prvních oficiálních počinů - KissKiss EP a deska Rough Cuts se setkávají s velkým zájmem veřejnosti. Spojením elektronické hudby s živými nástroji a specifickou atmosférou, vycházející ze 30. let 20. století, se mu podařilo stvořit zajímavý mix. Jeho originální a nostalgické retro nahrávky 30. let s příměsí elektronických beatů způsobily v hudebním světě senzaci – a kromě koncertních hal je můžeme stále častěji slýchat také ve filmech, nebo v reklamách. Parov Stelar si později ke svému vystupování přizval také živé nástroje, až vznikl šestičlenný The Parov Stelar Band, se zpěvačkou Cleo Panther. Jejich strhující show je vyhledávána příznivci po celé Evropě i v zámoří. V České republice si The Parov Stelar Band díky svým dosavadním excelentním vystoupením vybudoval velkou základnu věrných fanoušků.


V Brně se Vám The Parov Stelar Band poprvé představil v březnu roku 2014 – a jeho show byla okamžitě vyprodaná – a nejinak tomu bylo také o několik měsíců později, v bratislavské HANT Aréně. Parov Stelar LIVE se do Brna po dvou letech vrací – tentokrát svým mnoha českým i slovenským fanouškům představí v rámci koncertního turné nové album The Demon Diaries, nebudou ale chybět jeho starší hity.

Info

The Parov Stelar Live: The Demon Diaries
11. 12. 2015 20:00
BVV – Pavilon B, Brno
www.ticketpro.cz/jnp/hudba/tanecni-elektronicka-hudba/1650463-parov-stelar.html
www.facebook.com/events/1030669956966574

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace