Zprávy / Pozvánky

The Silver Spoons: špinavé kytary víří prach

The Silver Spoons: špinavé kytary víří prach

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.02.2016

The Silver Spoons je anglická kapela velmi talentovaných mladých hudebníků žijící v Čechách, která vznikla před třemi lety ze společné chuti po dobrodružství a po rozvíření stojatých českých hudebních vod. Srdcem kapely jsou tři sourozenci a kamarád John, kteří jsou zapáleni pro indie rock. Unikátní britský zvuk i texty originálních písní, které si sami píší, dávají tušit, že něco podobného se na českých pódiích jen tak nevidí. V jejich tvorbě se mísí cit pro melodii, láska k ušpiněnému zvuku zkreslené kytary a spíš introspektivní texty. Jejich skladby se zavděčí zvlášť náročnějším posluchačům, ale i mainstreamový posluchač si může přijít na své.


Ač na YouTube mají již první videoklipy jejich nejznámějších písní jako Tainted Colours či Her Song s několika sty shlédnutí, jejich nadšení a divoká energie je cítit hlavně během živých koncertů. Ve svých začátcích hráli především pro radost pražského publika po hospodách a klubech, ale objevili se i na různých letních festivalech jako Pražský Majáles, Povaleč, Goodfest, atd. Minulý rok se představili posluchačům na jejich první "tour" po České republice, na kterém doprovázeli kapely Fellas, Ian či Long John Laudry.

Přijďte si vychutnat tento ničím nezaměnitelný zvuk a užít si ničím neposkvrněnou ostrovskou atmosféru s The Silver Spoons: například 18. 3. na Žižkovskou noc nebo 24. 3. na Student Zone do Chapeau Rouge.

Info

The Silver Spoons (uk)
18. 3. 2016 Žižkovská noc
24. 3. 1016 Student Zone, Chapeau Rouge

www.facebook.com/events/177150279308994
www.facebook.com/TheSilverSpoons

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace