Zprávy / Pozvánky

The Toxic Avenger vystoupí na Flédě

The Toxic Avenger vystoupí na Flédě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.11.2017

Headlinerem březnových Echoes je oblíbenec francouzské kulturní scény Simon Delacroix alias The Toxic Avenger. Po účasti na Colours of Ostrava vystoupí poprvé v českém klubovém prostředí 16. března na Flédě. V rámci turné 10 Years představí desetiletý průřez svou nekonvenční tvorbou, která originálním způsobem propojuje anglický pop, americký rock a francouzské elektro. Vstupenky v předprodeji od 20. listopadu v síti GOOUT.cz a v Indies.

Francouzský Dj a producent EDM Simon Delacroix bývá označován za Sex Pistols v elektronickém vydání, Iggyho Popa 21. století, Alana Vegu současnosti. Z jeho tvorby čiší něco temného, zároveň však nutí lidi k tanci. Jeho agresivní, ale melodické elektro má blízko k hip hopu. Svou hudební kariéru odstartoval na internetu dnes již klasickou skladbou Superheroes. Tam ho objevilo americké vydavatelství IHEARTCOMIX a do 14 dní s ním podepsalo smlouvu. Proslavil se albem Angst (2011), které patří ke klasice světové elektronické hudby.


Inspirují ho filmy všeho druhu. Za svůj umělecký pseudonym vděčí kultovnímu béčkovému horroru Lloyda Kauffmana The Toxic Avenger (1984). Podílel se na platinovou deskou oceněném soundtracku k francouzskému snímku Comment C'est Loin. V současné době skládá hudbu k celovečernímu animovanému filmu MUTAFUKAZ, který do evropských, japonských a amerických kin vstoupí na jaře 2018.

Toxikova tvorba od začátku vychází ze skvělé znalosti světové populární hudby 20. století, za kterou vděčí svému otci (fotografovi), jenž mu z cest posílal a vozil desky. V klipu N'Importe Comment (více než 3 miliony zhlédnutí na YouTube), na němž spolupracoval s francouzským nezávislým rapperem Orelsanem, domyslel a do skutečnosti převedl facebookovou realitu. Je držitelem prestižní ceny Ping Award 2016 za hudbu k videohře Furi. Hudební televize M6 o něm natočila dokument SuperHero 2.0 (2011). V listopadu 2017 dokončil epickou hudební trilogii Globe.

Info

Echoes:
The Toxic Avenger (fr)
16. 3. 2018 21:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 300,- v předprodeji

www.facebook.com/events/126109051437716
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace