Zprávy / Nové desky

Thee Lazy Eyes vydávají desku Listen To Your Eyes

Thee Lazy Eyes vydávají desku Listen To Your Eyes

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.03.2022

Pamatujete na Kokpit? Dávno legendární malostranský klub, kde byla zaseta kytarově psychedelická scéna, která dodnes hýbe (nejen) Prahou. Kapely jako The Maggie’s Marshmallows, Vellocet Roll, Madhouse Express nebo Trailer Trash začínaly právě tady. Na Klárově dnes místo undergroundové špíny najdeme vyleštěnou Kunsthalle, ale většina zmíněných kapel působí dodnes, duch Kokpitu stále žije. Což je zřejmé i z debutové kazety pražské formace Thee Lazy Eyes, v níž najdeme zástupce všech jmenovaných kapel a další obvyklé podezřelé. Album Listen to Your Eyes vychází v pátek 18. března.

Thee Lazy Eyes se na pražské scéně pohybují už pár let, sestava kapely se aktuálně ustálila na pětici Petr Janák (Trailer Trash, Kill the Danies!), Vojta Buřič (Vellocet Roll, The Maggie’s Marshmallows), Hank J. Manchini (Kill the Dandies!), Václav Stoupa Dobeš (Mr. Pink and The Bad Thoughts, The Maggie’s Marshmallows) a Gregor von Kolofon (Madhouse Express). Už jen z plejády jmenovaných formací je zřejmé, že jde o svého druhu „superskupinu“, byť garážově undergroundového ražení. První nahrávka Thee Lazy Eyes se ale objevila teprve loni v listopadu, dojemně ležérní skladba Beach vyšla na oceňovaném soundtracku ke snímku Okupace. Nyní pětice přichází s ucelenou nahrávkou, která velmi dobře zachycuje jejich vervu, dynamiku a nedbalou eleganci, které tak důvěrně znají návštěvníci jejich koncertů.

Album Listen to Your Eyes bylo nahráváno v pražském studiu Golden Hive pod dohledem Amaka Goldena, objevuje se na něm osm skladeb až po okraj naplněných hutnou psychedelií. Trojice kytar dokáže být podle potřeby jednotlivých skladeb náležitě úderná i rozmlženě uvolněná, doplňují ji výrazné syntezátory nebo Moog. Čekejte garážový rock, rock’n’rollový twist i dojemné balady. Listen to Your Eyes vychází na labelu Drug Me Records, k poslechu je například na Bandcamp účtu kapely. Milovníci fyzických nosičů si album mohou pořídit na kazetě, která vychází v nákladu 50 kusů. Thee Lazy Eyes vystoupí v sobotu 19. března na křtu alba Okupace v pražském prostoru Fuchs2.

Info

Thee Lazy Eyes
Bandcamp, Facebook

živě: Okupace (křest): Kill the Dandies! + Madhouse Express + Thee Lazy Eyes
Fuchs2, Praha
19. 3. 2022 20:00
fb event

foto © se souhlasem Thee Lazy Eyes

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Kounovsky: Live Forever je venku

redakce 27.04.2022

Kounovsky skladby na Live Forever propojuje pomocí popových refrénů a svůj rukopis opírá o elektronické beaty, trip hop a funkem nasáklou psychedelii.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace