Zprávy / Pozvánky

Them Frequencies a hardcore na bulharské frekvenci

Them Frequencies a hardcore na bulharské frekvenci

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.04.2015

Cancer Bats si vybrali Lucernu, tak si pořadatelé vypůjčili aspoň jejich Vídeňskou předkapelu Them Frequencies. Z Bulharska. Dva roky starý debut The Great Wave-off hodlá už za pár dní následovat nová deska Rise Then Fall. A jak jinak ji představit světu, než v dodávce vypuštěné ze Sofie do chřtánů evropských klubů. Kvartet je specificky rozkročen mezi klasickým a současným, hlásí se k vlivům velikánů jako Kylesa, Converge nebo Baroness a ke špíně nepouští sluneční paprsky. Navlečte džísku a nechte si urvat rukáv lomozícím Heavy Blues. Jestli je něco dost dobré pro Liama Cormier, obstojí to i před Ostraváky.


Lepší support aby člověk pohledal. Jako spřízněné duše, bratři ve zbrani a rovnocenní kolegové působí Rats Get Fat z Žiliny. Rodný jazyk i angličtina doprovází jejich nesoučasný "chaos" s moderním zvukem, nebojí se smyčců (My Life With God), ani pichlavé kritiky statu quo (Starec). Debut s parádním přebalem nastavil laťku hodně vysoko, ojedinělý hlouček mrkajících se ocasů v domácím rybníčku. Potvrdili své kvality jak druhým EP No Country for Decent Man, tak koncertem na loňském Brutal Assault. Exkluzivní peckou otevřou chystanou kompilaci k dekádě dychání Damage Done Records, než vyšlou do světa třetí nahrávku, v současnosti připravovanou v Pulp Studios u Maťa Turcera (From Our Hands) a Kuba Hríbika (Momma Knows Best).


Večer načnou domácí. Refractory Obudurate jsou youngbloodi z okolí Ostravy a hrajou...Mathcore? Hardcore? Metalcore? Tyhle věci nejspíš kluci poslouchají. Strašně sympatické na nich je, že v současné době internetu a zavedených trendů každého žánru a subžánru, se mladé kapely drží v nějakých nastavených mezích, co si vzít na sebe, který riff je ještě cool a se kterým už s kůží na trh nepůjdou. A tahle mladá kapela připomíná nerdy z amerických filmů a seriálů, co nebalí roztleskávačky, ale zavření v garáži vyrábějí kravál. Mládí vpřed, hlasitě a bez zábran! Začíná se v osm, skončí se až s vyčerpáním, kouřit se bude venku a do kasičky hodíte kolik budete chtít.

Info

Them Frequencies (bg)
Support: Rats Get Fat (sk) + Refractory Obudurate
14. 4. 2015 20:00
Plan B Hardcore Cafe, Ostrava
Vstupné: dobrovolné

www.facebook.com/events/782493108506934
www.facebook.com/themfrequencies
www.facebook.com/ratsgetfat
www.facebook.com/PlanBHardcoreCafe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.