Zprávy / Pozvánky

Them Frequencies a hardcore na bulharské frekvenci

Them Frequencies a hardcore na bulharské frekvenci

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.04.2015

Cancer Bats si vybrali Lucernu, tak si pořadatelé vypůjčili aspoň jejich Vídeňskou předkapelu Them Frequencies. Z Bulharska. Dva roky starý debut The Great Wave-off hodlá už za pár dní následovat nová deska Rise Then Fall. A jak jinak ji představit světu, než v dodávce vypuštěné ze Sofie do chřtánů evropských klubů. Kvartet je specificky rozkročen mezi klasickým a současným, hlásí se k vlivům velikánů jako Kylesa, Converge nebo Baroness a ke špíně nepouští sluneční paprsky. Navlečte džísku a nechte si urvat rukáv lomozícím Heavy Blues. Jestli je něco dost dobré pro Liama Cormier, obstojí to i před Ostraváky.


Lepší support aby člověk pohledal. Jako spřízněné duše, bratři ve zbrani a rovnocenní kolegové působí Rats Get Fat z Žiliny. Rodný jazyk i angličtina doprovází jejich nesoučasný "chaos" s moderním zvukem, nebojí se smyčců (My Life With God), ani pichlavé kritiky statu quo (Starec). Debut s parádním přebalem nastavil laťku hodně vysoko, ojedinělý hlouček mrkajících se ocasů v domácím rybníčku. Potvrdili své kvality jak druhým EP No Country for Decent Man, tak koncertem na loňském Brutal Assault. Exkluzivní peckou otevřou chystanou kompilaci k dekádě dychání Damage Done Records, než vyšlou do světa třetí nahrávku, v současnosti připravovanou v Pulp Studios u Maťa Turcera (From Our Hands) a Kuba Hríbika (Momma Knows Best).


Večer načnou domácí. Refractory Obudurate jsou youngbloodi z okolí Ostravy a hrajou...Mathcore? Hardcore? Metalcore? Tyhle věci nejspíš kluci poslouchají. Strašně sympatické na nich je, že v současné době internetu a zavedených trendů každého žánru a subžánru, se mladé kapely drží v nějakých nastavených mezích, co si vzít na sebe, který riff je ještě cool a se kterým už s kůží na trh nepůjdou. A tahle mladá kapela připomíná nerdy z amerických filmů a seriálů, co nebalí roztleskávačky, ale zavření v garáži vyrábějí kravál. Mládí vpřed, hlasitě a bez zábran! Začíná se v osm, skončí se až s vyčerpáním, kouřit se bude venku a do kasičky hodíte kolik budete chtít.

Info

Them Frequencies (bg)
Support: Rats Get Fat (sk) + Refractory Obudurate
14. 4. 2015 20:00
Plan B Hardcore Cafe, Ostrava
Vstupné: dobrovolné

www.facebook.com/events/782493108506934
www.facebook.com/themfrequencies
www.facebook.com/ratsgetfat
www.facebook.com/PlanBHardcoreCafe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.