Zprávy / Pozvánky

Them Frequencies a hardcore na bulharské frekvenci

Them Frequencies a hardcore na bulharské frekvenci

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.04.2015

Cancer Bats si vybrali Lucernu, tak si pořadatelé vypůjčili aspoň jejich Vídeňskou předkapelu Them Frequencies. Z Bulharska. Dva roky starý debut The Great Wave-off hodlá už za pár dní následovat nová deska Rise Then Fall. A jak jinak ji představit světu, než v dodávce vypuštěné ze Sofie do chřtánů evropských klubů. Kvartet je specificky rozkročen mezi klasickým a současným, hlásí se k vlivům velikánů jako Kylesa, Converge nebo Baroness a ke špíně nepouští sluneční paprsky. Navlečte džísku a nechte si urvat rukáv lomozícím Heavy Blues. Jestli je něco dost dobré pro Liama Cormier, obstojí to i před Ostraváky.


Lepší support aby člověk pohledal. Jako spřízněné duše, bratři ve zbrani a rovnocenní kolegové působí Rats Get Fat z Žiliny. Rodný jazyk i angličtina doprovází jejich nesoučasný "chaos" s moderním zvukem, nebojí se smyčců (My Life With God), ani pichlavé kritiky statu quo (Starec). Debut s parádním přebalem nastavil laťku hodně vysoko, ojedinělý hlouček mrkajících se ocasů v domácím rybníčku. Potvrdili své kvality jak druhým EP No Country for Decent Man, tak koncertem na loňském Brutal Assault. Exkluzivní peckou otevřou chystanou kompilaci k dekádě dychání Damage Done Records, než vyšlou do světa třetí nahrávku, v současnosti připravovanou v Pulp Studios u Maťa Turcera (From Our Hands) a Kuba Hríbika (Momma Knows Best).


Večer načnou domácí. Refractory Obudurate jsou youngbloodi z okolí Ostravy a hrajou...Mathcore? Hardcore? Metalcore? Tyhle věci nejspíš kluci poslouchají. Strašně sympatické na nich je, že v současné době internetu a zavedených trendů každého žánru a subžánru, se mladé kapely drží v nějakých nastavených mezích, co si vzít na sebe, který riff je ještě cool a se kterým už s kůží na trh nepůjdou. A tahle mladá kapela připomíná nerdy z amerických filmů a seriálů, co nebalí roztleskávačky, ale zavření v garáži vyrábějí kravál. Mládí vpřed, hlasitě a bez zábran! Začíná se v osm, skončí se až s vyčerpáním, kouřit se bude venku a do kasičky hodíte kolik budete chtít.

Info

Them Frequencies (bg)
Support: Rats Get Fat (sk) + Refractory Obudurate
14. 4. 2015 20:00
Plan B Hardcore Cafe, Ostrava
Vstupné: dobrovolné

www.facebook.com/events/782493108506934
www.facebook.com/themfrequencies
www.facebook.com/ratsgetfat
www.facebook.com/PlanBHardcoreCafe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Pokračování Wakushoppu v Ostravě

redakce 14.02.2020

Wakushoppu je série improvizačních koncertů, nekomerční platforma pro volnou improvizaci a audiovizuální umění.

Na Flédu přijede Ramirez

redakce 14.02.2020

V rozhovoru pro server Urban Buzz mezi své vlivy řadí hlavně old school rap a umělce, jako jsou Outkast, DJ Screw nebo Andre Nickatin.

Edison Filmhub promítne všech sedmnáct filmů nominovaných na Českého lva

redakce 13.02.2020

Přehlídkou zároveň Edison startuje svůj nový programový blok Český výběr, ve kterém budou promítány kurátorsky selektované tituly.