Zprávy / Nové desky

Timea vydáva EP

Timea vydáva EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 31.05.2023

Prelínanie neo-soulu s indie popom, groove, charakteristický hlas a storytelling ovplyvnený aj jej životom v Austrálii či Berlíne prináša Timea na 5 skladbách jej nového EP Short story long.

Hoci sa Timea objavila na scéne len koncom roka 2020, stihla sa už predstaviť na festivaloch ako Pohoda, FLAAM, Atmosféra, Metronome Warm Up, United Islands a ďalších popredných hudobných festivaloch na Slovensku a v Česku. Nedávno odohrala svoj prvý koncert vo Viedni a Perthe (Austrália). Teraz predstavuje svoje druhé štúdiové EP Short Story Long, s ktorým momentálne koncertuje po Slovensku a Česku a smeruje odohrať svoj prvý koncert v Anglicku na akciu Sofar Sounds v Londýne.

Short Story Long vznikalo v bratislavskom štúdiu Pulp pod záštitou Jakuba Hríbika. Timea na ňom spolupracovala s poprednými hudobníkmi nielen zo Slovenska, ale napríklad aj z amerického San Francisca. Spolupodieľal sa na ňom Mattia Müller, Michal Šelep, Peter Kunzo, Lukáš Hlaváč, Tomáš Hríbik a Joey Du Bois.

Info

Timea
Fb interpretky

foto © Lukas Bukoven

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

LeebOrn vypouští live session Bond

redakce 04.10.2023

Olomoučtí Leeb0rn v nové sestavě lákají živákem ze studia na připravované album.

Singl z akustického alba Katarzie

redakce 02.10.2023

V baladicky laděné písni, která album Šťastné dieťa otevírá, zprostředkovává pocity stesku po vztahu, který se vynořuje ze vzpomínek.

Ladislav Pazdera debutuje Chiaroscuro

redakce 30.09.2023

Jazz, world music i preciznost klasiky přináší první album Ladislava Pazdery.

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace