Zprávy

Tip na to, jak by mohl vypadat a znít "správný" hudební festival

Tip na to, jak by mohl vypadat a znít "správný" hudební festival

redakce | Zprávy | 25.08.2012

Hudební festivaly mívají podoby různé. Od těch několikadenních megalomanských s desítkami stageí a desítkami tisíc návštěvníků, přes komorní akce se dvěma či třemi pódii a striktně limitovanou kapacitou, až po zcela specifické svátky hudby, které se svým lineupem a organizační strukturou vymykají zavedené představě o tom, jak by měl "správný" hudební festival vypadat.

Jedním z takových hodně speciálních, nebo chcete-li tak trochu jiných festivalů, je i německý Denovali Swingfest, který pořádá stejnojmenné vydavatelství Denovali Records, jehož domovem je spolková republika Severní Porýní-Vestfálsko. Během tří dnů, o víkendu mezi 5. a 7. říjnem, se na jedné jediné stagei umístěné v prostoru budovy Weststadt Halle v samotném centru Essenu představí skoro tři desítky kapel a projektů – přičemž valná většina z nich má společné to, že jim jejich nahrávky vycházejí právě u zmíněného labelu. Druhým společným znakem je pak jejich žánrové vymezení, které by se dalo ohraničit styly free-jazz, dark ambient, drone, noise a modern classical. Nebo, chcete-li trojčlenkou pojmů abstrakce, avantgarda a experiment.

Letošními "taháky" jsou třeba Murcof, Kammerflimmer Kollektief, Bersarin Quartett, Year of No Light, Blueneck, Hidden Orchestra, The Pirate Ship Quintet nebo Philip Jeck, ale bude spousta času objevovat úplně nová jména, třeba australské duo A Dead Forest Index:

Kompletní sampler si můžete poslechnout nebo rovnou stáhnout na oficiálních stránkách festivalu. A kdybyste se třeba rozhodli vyrazit, vězte, že třídenní lítačka vás v předprodeji přijde na 80 eur.

Kompletní line-up:
pátek: A Winged Victory For The Sullen (USA), Heirs (Australia), A Dead Forest Index (Australia), Oneirogen (USA), Philip Jeck (UK) + Lecture of Mike Harding (Touch Records) (UK), Achim Mohné (GER), Dominic (Norway)
sobota: Moritz Von Oswald Trio (GER), Bersarin Quartett (GER), Blueneck (UK), The Nest (GER), Year Of No Light (France), Thisquietarmy (Canada), The Pirate Ship Quintet (UK)
neděle: Murcof (MEX), Hidden Orchestra (UK), Carlos Cipa (GER), Kammerflimmer Kollektief (GER), Saffronkeira (Italy), Switchblade (Sweden), N (GER)

Odkazy:
http://denovali.com/swingfest
http://soundcloud.com/denovali
http://facebook.com/events/458001007550144/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Skupina Čisté Tvary vydáva po štyroch rokoch nový album

redakce 19.10.2019

Skupina pri príležitosti vydania albumu zároveň zverejnila videoklip k prvému singlu, a to k titulnej skladbe albumu.

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Do nejhlubších zákoutí vlastní duše. Nick Cave se vrátí do Prahy.

redakce 18.10.2019

S nečekaným, ale o to vřeleji přijatým novým albem Ghosteen vyráží Nick Cave and The Bad Seeds do světa a oznamují evropské turné na jaro 2020, které zahrnuje i Prahu.

Code Name Linhart mají debutové LP

redakce 18.10.2019

Debutové album Code Name Linhart, na kterém se potkávají dobře známé tváře nejen plzeňské scény Návrat ke kořenům.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Prago Union v říjnu s novou deskou

redakce 18.10.2019

Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije.

KlipyTipy: TaxiWars – Drop Shot

redakce 17.10.2019

Aktuálním příspěvkem do série Toutpartour Sessions jsou TaxiWars, kteří představí svou novou desku také v Praze.