Zprávy / Festivalové

Toby Driver na Whoneedslyrics?!

Toby Driver na Whoneedslyrics?!

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.11.2018

Již 5. ročník Whoneedslyrics?! festivalu sa bude konať 23. - 24. 11. v bratislavskom Kulturák klube. Festival po roku opäť ponúkne špičku svetového či domáceho postrocku, experimentálnej hudby, postmetalu, elektroniky, ale aj indie. Návštevníci sa tento rok môžu tešiť na nové priestory Kulturák klubu na Bazovej ulici či oproti minulým rokom multižánrovejší lineup.

Najlepšia gitarová kapela európy? Aj také slová si zaslúžila srbská gitarovka Repetitor. Hrali na Pohode v roku 2015, odvtedy dva krát vypredali už neexistujúci bratislavský klub British Rock Stars a fanúšikovia sa ich dočkajú opäť. Energická zmes od ťažkého rock'n'rollu až po po postpunk so všetkým, čo je medzi tým. Autentický prejav v zdánlivo jednoduchej forme s bicími a basou v ženskom podaní.

Toby Driver je multiinštrumentalista, skladateľ a producent z USA. Je predovšetkým známy ako líder experimentálnych skupín ako Kayo Dot či maudilin of the Well. Do Bratislavy príde predstaviť svoj nový album s názvom They Are the Shield. Pred Bratislavských fanúšikov sa postaví vôbec po prvý krát. Na festivale zahrá domácemu publiku dobre známy inštrumentalista, skladateľ a gitarista David Kollár. Ďalej vystúpia From Another Mother z Chorvátska, taliansky one man projekt S A R R A M, Rakúšania Maira či Del Judas z USA.

Info

Whoneedslyrics?! festival 2018
23. - 24. 11. 2018
Kulturák klub, Bratislava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

De La Soul a další na Strunách podzimu

redakce 24.05.2019

Na 23. ročník Strun podzimu přijedou De La Soul, Laura Mvula či Charles Lloyd. Jiří Suchý vystoupí ve výjimečném Recitálu.

Playlist Respect Festivalu na Spotify

redakce 23.05.2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových objevů.

Šestý návrat Chee Chaaka v osvědčené konstelaci

redakce 23.05.2019

Svébytný ostravský festival Chee Chaak se letos pošesté vrací na místo činu v Provoze Hlubina. S nevšedními kapelami, battle stagí i legendárním drinkem Anál.

Le Guess Who? 2019 hlásí první jména

redakce 22.05.2019

Třinácté vydání respektované hudební přehlídky Le Guess Who? oznamuje první jména nejen do hlavního programu.

Kalle na Pražském Quadriennale

redakce 22.05.2019

Večer plný hudby s táborskou slowcore kapelou Kalle a písničkářkou Zoe Hayter proběhne v rámci Pražského Quadriennale.

Festival Mezi ploty láká na nabitý line-up

redakce 22.05.2019

Jak to, že se půlka české kulturní scény o posledním květnovém víkendu ocitne v psychiatrické nemocnici? Ne, není to zákeřná nákaza.

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.

Pražské Quadriennale uvede performance narušující veřejný prostor

redakce 20.05.2019

Boření hranic a mezioborové prolínání je jedním z důležitých bodů umělecké koncepce této největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie.