Zprávy / Nové desky

Tolstoys vydávají druhé album

Tolstoys vydávají druhé album

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.02.2022

Druhé album Mirror Me vydávají Tolstoys. Kapela rozkročená mezi Berlínem, Prahou a Bratislavou svůj velký den uvozuje videoklipem k titulní skladbě. Zahráli si v něm i producent Drew Deal a masteringový inženýr Zino Mikorey, kteří zásadním způsobem přispěli ke konečnému vyznění alba.

Videoklip k titulní skladbě desky vzniknul pod taktovkou mladých německých filmařů, bratrů Olafa a Felixe Spitty. Natáčelo se v Berlíně, kam se Ela před půl rokem odstěhovala za studiem kompozice populární hudby. „Klip jsme natočili pouhé dvě měsíce po mém nastěhování do Německa s komunitou umělců a zároveň našich přátel, kteří mě velmi spontánně a rychle přijali mezi sebe. Každá scéna symbolizuje jednu skladbu na albu. Popeláři ve scéně závěrečného objetí jsou Drew Deal a Zino Mikorey,“ dodává Tolstova s tím, že s touto pro desku klíčovou dvojicí Tolstoys začali pracovat už před dvěma lety a postupně se mezi nimi vytvořilo velmi silné kreativní a přátelské pouto.

info o minulém klipu zde

Hudebníci na novém albu zkoumají představu, že všechny naše pocity, zvyky a vzorce vycházejí z toho, jak se k nám naši rodiče, přátelé a partneři chovali v minulosti. „Během přípravy desky jsme zpovzdálí pozorovali naše emoce. Snažili jsme se je pochopit, a tím posilnit svá vlastní já, dospět,“ říká mladá autorka a zpěvačka Ela Tolstova, která v tomto procesu hledání osobní identity a zrcadlení sama sebe výrazně posílila své sebevědomí.

Tolstoys svou novou hudbu představí na turné po České republice, Slovensku a Německu. Nejprve zahrají 17. března v brněnském Kabinetu múz a 18. března v pražském Café V lese, kde album pokřtí. Na obou těchto místech jim bude předskakovat herečka a hudebnice Karolína Beranová. Následně Tolstoys 23. dubna vystoupí na Sharpe festivalu v Bratislavě a poté je po boku německé kapely Darjeeling čekají koncerty v Berlíně, Cologne a Hamburku. V závěru turné se na tři koncerty vrátí opět na Slovensko. Slovenský křest desky proběhne 28. května v bratislavské Nové Cvernovce.

Info

Tolstoys –⁠ Mirror Me (Slnko Records, 2022)
web vydavatelství

foto © Irina Drahun

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ys: Když zlato tančí s odpadky

redakce 04.12.2023

Na scéně se objevila nová kapela, složená z Ivy Z a Orla, známého z kapel Planety či Prohra Praha.

sxilence vydává EP

redakce 03.12.2023

Ohledává svoji italsko-českou identitu a balancuje při tom na hraně rapu a zpěvu za doprovodu vlastních beatů.

Čtvrt na smrt vydali svou nejbarevnější desku

redakce 29.11.2023

Deska se tematicky zaobírá všemi možnými formami lásky.

st. Emmita vydala debutové EP

redakce 28.11.2023

st. Emmita skrz svoje sety prináša zmes alternatívnych elektronických žánrov.

Bludička Barbory Mochowé

redakce 23.11.2023

Barbora Mochowa na novém albu vyjevuje svůj fantazijní svět, kde se kromě jejího oblíbeného tématu vesmíru objevují také postavy z výtvarného umění.

Monika Šubrtová vydala album TOON

Dagmar Lauková Petrášová 22.11.2023

Zámerom bolo spraviť nahrávku, ktorá bude jemnejšia a zvukovo detailnejšia ako predošlá produkcia v duu Jamka, kde pôsobila spoločne s Danielom Kordíkom.

Samota plná lidí na nové desce The Smile

Tomáš Jančík 22.11.2023

Aktuální singl pracuje se ztraceným Thomem Yorkem v přehlceném městě plném rozmazaných obličejů a černobílou samotou plnou lidí.

B4 vydali VHS

redakce 20.11.2023

Potutelný humor a vnitřní smích se tu střídá s melancholií a pochechtáváním se nad stereotypy své generace.

Lukáš Oravec Quartet vydáva nový album a vyráža na turné

redakce 19.11.2023

Lukáš Oravec Quartet koncom minulého roku zamieril do štúdia s hosťom Jerrym Bergonzim.

Nové EP Daydream od Meowlau x Val

redakce 16.11.2023

Ikonického holuba vystriedalo drobné kuriatko, ktoré paradoxne odráža dospievanie projektu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace