Zprávy / Nové desky

Tolstoys vydávají druhé album

Tolstoys vydávají druhé album

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.02.2022

Druhé album Mirror Me vydávají Tolstoys. Kapela rozkročená mezi Berlínem, Prahou a Bratislavou svůj velký den uvozuje videoklipem k titulní skladbě. Zahráli si v něm i producent Drew Deal a masteringový inženýr Zino Mikorey, kteří zásadním způsobem přispěli ke konečnému vyznění alba.

Videoklip k titulní skladbě desky vzniknul pod taktovkou mladých německých filmařů, bratrů Olafa a Felixe Spitty. Natáčelo se v Berlíně, kam se Ela před půl rokem odstěhovala za studiem kompozice populární hudby. „Klip jsme natočili pouhé dvě měsíce po mém nastěhování do Německa s komunitou umělců a zároveň našich přátel, kteří mě velmi spontánně a rychle přijali mezi sebe. Každá scéna symbolizuje jednu skladbu na albu. Popeláři ve scéně závěrečného objetí jsou Drew Deal a Zino Mikorey,“ dodává Tolstova s tím, že s touto pro desku klíčovou dvojicí Tolstoys začali pracovat už před dvěma lety a postupně se mezi nimi vytvořilo velmi silné kreativní a přátelské pouto.

info o minulém klipu zde

Hudebníci na novém albu zkoumají představu, že všechny naše pocity, zvyky a vzorce vycházejí z toho, jak se k nám naši rodiče, přátelé a partneři chovali v minulosti. „Během přípravy desky jsme zpovzdálí pozorovali naše emoce. Snažili jsme se je pochopit, a tím posilnit svá vlastní já, dospět,“ říká mladá autorka a zpěvačka Ela Tolstova, která v tomto procesu hledání osobní identity a zrcadlení sama sebe výrazně posílila své sebevědomí.

Tolstoys svou novou hudbu představí na turné po České republice, Slovensku a Německu. Nejprve zahrají 17. března v brněnském Kabinetu múz a 18. března v pražském Café V lese, kde album pokřtí. Na obou těchto místech jim bude předskakovat herečka a hudebnice Karolína Beranová. Následně Tolstoys 23. dubna vystoupí na Sharpe festivalu v Bratislavě a poté je po boku německé kapely Darjeeling čekají koncerty v Berlíně, Cologne a Hamburku. V závěru turné se na tři koncerty vrátí opět na Slovensko. Slovenský křest desky proběhne 28. května v bratislavské Nové Cvernovce.

Info

Tolstoys –⁠ Mirror Me (Slnko Records, 2022)
web vydavatelství

foto © Irina Drahun

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace