Zprávy / Nové desky

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce | Zprávy / Nové desky | 16.05.2020

Nový úkaz na britské hudební scéně? Zdá se že ano. Zástupce outsider popu, Tom John Hall, vydává nový singl s názvem Who’s Watching You z připravované desky My Big Album. Skladba představuje nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”: „Píseň je napsána z pohledu imaginární autority, která představuje opačný názor a zvyšuje hlas při blahosklonné tirádě vůči mému pohledu, kdy v podstatě hryžu ruku, která mě živí," vysvětluje Hall.


Tom John Hall se inspiruje vypravěčstvím Randyho Newmana, stejně jako kapelami Devo, Talking Heads nebo LCD Soundsystem. Chystaná nahrávka My Big Album se dá vykreslit jako moderní pop, který nachází velké myšlenky v nepatrnosti každodenní existence. Hall se navíc nebere příliš vážně, ať už je námět sebevážnější. Pracuje s absurditou i seriózností západního světa.

Hall na desce pracuje už čtyři léta. "Asfaltoví" fanoušci mohou jásat nad chystanou speciální edicí dvouvinylu, který vyjde během letošního roku.

Info

Tom John Hall
web umělce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aiko a její svět

redakce 03.08.2020

Expiration Date je krokem, který ji posouvá z hranic bedroom-popu do zvukově bohatšího světa.

Debutové EP vydává rapperka Arleta

redakce 30.07.2020

Holčičí hlas, křehkost a bázeň. Lesní stezka, hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda a poničená květina.

Debutový album kapely Kvaskova

redakce 29.07.2020

Temné a melancholické hudobné plochystriedajú energické pasáže s baladickým nádychom a sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka rusínskeho pôvodu svojim podmanivým hlasom.

První singl písničkáře Hello Incognito

redakce 27.07.2020

Skladba Girls zároveň vyšla i na letní kompilaci oceňovaného slovenského labelu Z Tapes.

Staňte se součástí první kompilace kolektivu Trigger

redakce 26.07.2020

Kolektiv Trigger vydal první sample pack ke stažení zdarma v rámci online rezidence na festivalu DGTL FMNSM a vyzývá další inteprety.

Až se řeky vylijí z břehů, Alen

redakce 25.07.2020

V dětském pokoji, v olomoucké barokní kapli a v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka vznikala deska Až se řeky vylijí z břehů.

Enchanted Lands vydává u Quantum Natives

redakce 20.07.2020

Bára Polcerová aka Enchanted Lands po letech konečně vydává novou desku. Jmenuje se Cryptic Island Eco-Sanctuary.

Duben v Pešti vydávají album u Polí5

redakce 19.07.2020

Nové album obsahuje devět převážně nových písní s výhradně Podlahovými texty a s hudbou, na které se podílí celá kapela.

Vyšel soundtrack Pilgrims Tomáše Dvořáka

redakce 18.07.2020

Minority Records oznamuje vydání soundtracku Pilgrims, krátké sady zvukomalebných a radostných skladeb Tomáše Dvořáka aka Floexe.

FVLCRVM vydáva videoklip k piesni Hate List

redakce 13.07.2020

Video vzniklo ke skladbe Hate List, ktorá je druhým vydaný singlom z pipravovaného EP, ktoré vychádza pod hlavičkou rakúskej Universal Music; presnejšie sublabelom Mom I Made It.