Zprávy / Nové desky

Tomahawk s novou deskou po sedmi letech

Tomahawk s novou deskou po sedmi letech

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.01.2021

Tomahawk se vrací s novým materiálem po dlouhých sedmi letech a dvacet let od vydání prvního alba. Pátá dlouhohrající řadovka Tonic Immobility vyjde u labelu Ipecac, a to 26. března. Už debut vydaný v roce 2001 sklidil velký ohlas u fanoušků i kritiků. Následovala nejrůznější turné a objíždění festivalů, poté se v roce 2014 vrátili jednotliví členové do svých domovských formací.

Členy superkapely jsou kytarista Duane Denison (The Jesus Lizard), zpěvák Mike Patton (Faith No More, Mr. Bungle, Fantômas), bubeník John Stanier (Helmet, Battles) a basák Trevor Dunn (Mr. Bungle, Fantômas). O albu Denison uvádí: „Tonic Immobility je souhrn všeho, co jsme zatím udělali. Jsou tam reference k dřívějším věcem, i odkazy k novému směřování kapely. Najdete tam pomalejší, atmosférické okamžiky i disonanci a napětí. Vždycky jsme měli i lehký nádech bossa novy nebo kytar ovlivněných flamencem. Všechny tyto elementy se na nahrávce objevují.“

starší rozhovor s Duanem Denisonem si můžete přečíst zde

Info

Tomahawk - Tonic Immobility (Ipecac Recordings, 2021)
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace