Zprávy / Nové desky

Tomáš Knoflíček (Gurun Gurun) vydává sólový debut

Tomáš Knoflíček (Gurun Gurun) vydává sólový debut

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.03.2021

Debutové album Tomáše Knoflíčka Vaguely Delimited Targets bylo nahrané během jarního lockdownu a představuje kombinaci glitche a ambientních struktur. Výchozí zvukový materiál tvoří akustické nástroje, z nichž asi nejdůležitější místo zaujímá psaltérium - jeden z nejrozšířenějších evropských hudebních nástrojů středověku. Nástroje doplňuje řada field recordings, jejichž geografický poloměr se během desky postupně zmenšuje, stejně jako se zužoval akční rádius hudebníka během jeho nahrávání. Vaguely Delimited Targets je svědectvím ztráty koncentrace, kterou současné bezčasí přineslo.

Tomáš Knoflíček je hudebník a kurátor působící v České republice. Jeho aktivity se zatím týkaly především kvarteta Gurun Gurun, ve kterém spolupracoval s řadou převážně japonských hudebníků (např. Haco, Asuna, Aus, Cuushe, Moskitoo). Je spoluorganizátorem projektu Kukačka, zaměřeného na umění ve veřejném prostoru, a je také kurátorem galerií Lauby a Dukla v Ostravě. Jako kurátor nebo spolutvůrce se podílel na řadě projektů zvukového umění a spolupracoval s mnoha umělci, pro které je zvuk důležitým prostředkem tvorby (např. Christoph Zwiener, Julia Gryboś, Barbora Zentková, Matěj Frank, Jan Krtička, Pavel Sterec, Lišaj). Knoflíček je také autorem několika hudebních klipů a VJ projekcí pro Gurun Gurun, Wabi Experience a Haco.

Info

Tomáše Knoflíček
Bancamp umělce

ilustrace © archiv vydavatelství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Lucie Redlová chystá album lidovek

redakce 29.06.2021

První autorská písnička z desky Lidová Redlová se jmenuje Kamarádko moje. Hudebnice ji věnovala své zesnulé kamarádce, zpěvačce a houslistce Jitce Šuranské.

Poetická elektronika dua Ensoi

redakce 24.06.2021

Nahrávka vyniká propojením akustických hudebních nástrojů a elektroniky s nápaditou živou rytmikou a citlivými vokály.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace