Zprávy / Nové desky

Toyota Vangelis vydává nové EP Moc

Toyota Vangelis vydává nové EP Moc

redakce | Zprávy / Nové desky | 07.12.2020

Hudebník a vynálezce analogových a modulárních syntezátorů Toyota Vangelis (Václav Peloušek) vydává ve spolupráci s hudebnicí a zpěvačkou Never Sol (Sára Vondrášková) singl a mini EP Moc, které reflektuje naši uspěchanou dobu, vyčerpání z přepracování a v důsledku i neschopnost reflektovat důležitá společenská a environmentální témata. 

Titulní singl Moc je duetem civilního dialogu naší doby. Odehrává se v napjaté vztahové dynamice, která je metaforou pro napětí ve společnosti a neschopností komunikovat spolu navzájem. Do středu pozornosti se v refrénu dostává přepracovanost jako prvotní strůjce onoho napětí. Mezihrou Sám Toyota Vangelis přiznává, že se cítí sám a že na vině taky mohou být mobilní přístroje, které vysávají naši pozornost. Roztažené ujištění od Never Sol, že je potřeba vydržet alespoň do jara nezní moc přesvědčivě a tak přichází zapřené smíření s tím, že jsme stejně bezmocní. Skladba Leon (meta) je remakem singlu Leon, který letos na podzim vydala Never Sol. Nad jejím zasněným zvukem syntezátorů se vznáší civilní a unavený hlas Toyoty Vangelis, který v lockdownu poslouchá Leon - píseň o svobodě a osobním ujištění. Možná na chvíli podlehne pocitu, že lze dosáhnout svobody pomocí toho co vidí na displeji, ale v zápětí se ocitá zase sám u sebe v pokoji ve své podzimní realitě přehlcen informacemi. Instrumentace pochází ze studia Never Sol a až v závěrečné katarzi přidává Toyota Vangelis zkreslenou kytaru a frenetické solo na neurčitý simulovaný akustický nástroj. 


K titulnímu singlu vznikl také videoklip, jehož autorem je experimentální filmař Franz Milec. Pracoval v něm s technologií rozpoznávání obličejů na mobilním telefonu a morfující koláží ze stock-footage záběrů nalezených na internetu. Klip pak působí jako percepce lockdownu optikou našich mobilních přístrojů, které v reálném čase analyzují naše emoce.

Info

Toyota Vangelis
Fb interpreta

foto © Eliška Jahelková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Písničkářka Marjari debutuje

redakce 22.10.2021

Pět anglicky zpívaných skladeb vzniklo pod taktovkou producenta Daniela Šubrta v Megahit Lair Studiu pod vydavatelstvím Dayspeed Music.

Tohle není prdel, Vole

redakce 20.10.2021

Novinka Tohle Není Prdel navazuje na hypnotickou rockovou atmosféru předchozího alba, kompas ale ukazuje víc k punkrocku a japonskému kamikaze disbeatu.

Evah vydává debutové EP

redakce 19.10.2021

Old Photos jako vzpomínka na jednu životní etapu plnou bezstarostnosti, lásky a velkých plánů.

Alapastel vydáva album na americkom labeli

redakce 15.10.2021

Kedy ste mali naposledy čas sami pre seba, pýta sa Alapastel v albume, ktorý inšpirovali domorodé liečivé obrady, dokument od Pavla Barabáša aj vizionárska utopická kniha.

Zapomělsem vydává nové EP

redakce 13.10.2021

Zapomělsem je stesk jesenických Sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Kyber-elektronika od Urbanfailure

redakce 10.10.2021

Tvorba Urbanfailure je otvorenou Pandorinou skrinkou miešajúcich sa vplyvov. Techno, punk, metal, noise.

Dorota Barová vydává videoklip

redakce 05.10.2021

Album Dotyk je o setkáních a momentech, krátkých a zdánlivě nepatrných, které ale v konečném důsledku umí vyvolat bouři a velké změny v životě.

Vydanie EP Veneer

redakce 04.10.2021

Od svojho predchodcu sa EP výrazne líši zvukovo, ubudlo gitarových plôch a objavilo sa viac syntetizátorových prvkov, skladby majú viac elektronickejší habit.

Nichi Mlebom vydává debutové album

redakce 03.10.2021

Album přináší uvolněný vibe podobný hudbě Khruangbin nebo NewDad, Julian však zůstává věrný svému vlastnímu rukopisu a autenticitě.

Dorota Nvotová vydáva a zahrá

redakce 03.10.2021

Hudba občas dostáva až filmovú atmosféru a necháva priestor na predstavivosť. Pomáha jej tiež neopakovateľnosť analógového záznamu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace