Zprávy / Nové desky

Toyota Vangelis vydává nové EP Moc

Toyota Vangelis vydává nové EP Moc

redakce | Zprávy / Nové desky | 07.12.2020

Hudebník a vynálezce analogových a modulárních syntezátorů Toyota Vangelis (Václav Peloušek) vydává ve spolupráci s hudebnicí a zpěvačkou Never Sol (Sára Vondrášková) singl a mini EP Moc, které reflektuje naši uspěchanou dobu, vyčerpání z přepracování a v důsledku i neschopnost reflektovat důležitá společenská a environmentální témata. 

Titulní singl Moc je duetem civilního dialogu naší doby. Odehrává se v napjaté vztahové dynamice, která je metaforou pro napětí ve společnosti a neschopností komunikovat spolu navzájem. Do středu pozornosti se v refrénu dostává přepracovanost jako prvotní strůjce onoho napětí. Mezihrou Sám Toyota Vangelis přiznává, že se cítí sám a že na vině taky mohou být mobilní přístroje, které vysávají naši pozornost. Roztažené ujištění od Never Sol, že je potřeba vydržet alespoň do jara nezní moc přesvědčivě a tak přichází zapřené smíření s tím, že jsme stejně bezmocní. Skladba Leon (meta) je remakem singlu Leon, který letos na podzim vydala Never Sol. Nad jejím zasněným zvukem syntezátorů se vznáší civilní a unavený hlas Toyoty Vangelis, který v lockdownu poslouchá Leon - píseň o svobodě a osobním ujištění. Možná na chvíli podlehne pocitu, že lze dosáhnout svobody pomocí toho co vidí na displeji, ale v zápětí se ocitá zase sám u sebe v pokoji ve své podzimní realitě přehlcen informacemi. Instrumentace pochází ze studia Never Sol a až v závěrečné katarzi přidává Toyota Vangelis zkreslenou kytaru a frenetické solo na neurčitý simulovaný akustický nástroj. 


K titulnímu singlu vznikl také videoklip, jehož autorem je experimentální filmař Franz Milec. Pracoval v něm s technologií rozpoznávání obličejů na mobilním telefonu a morfující koláží ze stock-footage záběrů nalezených na internetu. Klip pak působí jako percepce lockdownu optikou našich mobilních přístrojů, které v reálném čase analyzují naše emoce.

Info

Toyota Vangelis
Fb interpreta

foto © Eliška Jahelková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Lucie Redlová chystá album lidovek

redakce 29.06.2021

První autorská písnička z desky Lidová Redlová se jmenuje Kamarádko moje. Hudebnice ji věnovala své zesnulé kamarádce, zpěvačce a houslistce Jitce Šuranské.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace