Zprávy / Festivalové

TransCentury Update zve do Lipska elitní alternativu

TransCentury Update zve do Lipska elitní alternativu

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.09.2022

Mladý eklektický festival TransCentury Update probíhá od roku 2016 v Lipsku a jeho centrem a hlavním dějištěm festivalu je více než stoleté lipské kino UT Connewitz. Unikátní prostor s neopakovatelnou akustikou letos slibuje vystoupení skvělých jmen alternativní scény, jako jsou například Amyl and The Sniffers, Caroline, The Comet is Coming, Crack Cloud, Ezra Furman nebo Mabe Fratti. Jako správný festival slibuje navíc i gastrozážitky, těšit se můžete předevší na tradiční spodně kvašené pivo gose, do kterého se mimojiné přidává koriandr. Ale zpátky k hudbě, na co se těšit?

Letošní ročník má podtitul back to listening a naznačuje tedy spíše meditativní zážitky. Jedním z nich může být určitě vystoupení kanadského skladatele, tvořícího pod jménem Flore Laurentienn, v jehož práci se protínají smyčcové kompozice s analogovými syntezátory. Velkým lákadlem je i vystoupení caroline, americké odpovědi na Black Country, New Road, nebo Ezry Furman, která svůj artový pop pak plní vlastními příběhy o queer identitě, genderových otázkách i židovském původu. Hudební dobrodruhy a vůbec příznivce jazz/art/math rocku a vůbec všelijakých experimentů a kudrlinek vřele doporučujeme baltimorský kvartet Horse Lords. A pokud si budete potřebovat vyhodit z kopýtka, sáhněte po australských pankáčích Amyl & The Sniffers, kteří jsou považování za jednu z nejlepších živých kapel současnosti.

Info

TransCentury Update
10. – 13. 11. 2022
Lipsko, Něměcko
web festivalu

foto © Tom Whitson

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace