Zprávy / Festivalové

Třetí ročník přírodního saunového festivalu Hiki Joki

Třetí ročník přírodního saunového festivalu Hiki Joki

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.09.2023

Tam kde slepé rameno ústí do řeky Labe, a luční království otevírá svou náruč, leží schovaná komunitní sauna NUUK. Na dohled od města, ale přesto ukrytá za zelenou hradbou topolů číhá na třetí ročník saunařského festivalu Hiki Joki, který obejme louku od 22. do 24. září 2023.

Hiki Joki je ojedinělý republikový festival, který na jeden podzimní víkend sdružuje pojízdné sauny a přikládá jim kulturním programem. Mezi podzimními paprsky probleskuje Hradcem Králové pohlazení metličkových rituálů, táborákových koncertů nebo lazebnických aktivit a lučního blahobytu bezčasí. Letos bude na místě zhruba deset saun různých velikostí, vlastností i příběhů. Úplnou novinkou je spolupráce s komunitním bratislavským prostorem SaunaLab, který doveze svoji bratrskou Saunu na kolesách. Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Srdcem tepajícím skrze celý festival bude plápolající táborák, kde se kromě buřtů a sýrových oštěpků budou péct i hudební delikatesy.

Pátek zažehne jakutská performerka Aldana Duoraan. Řeku kromě měsíce osvítí barokní hudba v podání dua Ensemble Barokki a ponorem do hlubin noci pak návštěvníky provede performativní koncert Seaslugs of the Coral Reef Shrine You Imagined While Looking Through the Dark Waves. Po mořských dobrodružství přijde promítání zatím tajemstvím opředeného překvapení na dobrou noc. Měsíc v sobotě přenese diváky do jiných hudebních světů skrze koncert kapely DVA a meziplanetárního přistání dua Space Love. Mezi záplavou kultury a saunařským zápalem se z Labe vynoří i sobotní lazebnické aktivity. Brněnský kabinet holičů, jógový luční pes hlavou dolů, zážitkové zábly v kánoích Bal.me, čtení spisovatelky Dory Kaprálové nebo umělecký workshop s Máří Juklíkovou.


Každý si tu najde to svoje, ať už je to nekonečné přebíhání mezi saunami, lelkování v houpací síti, tygří skok do Labe nebo umaštěné prsty u táboráku. Zkrátka co je komu příjemné. Gró Hiki Joki je rozmanitost, ale hlavně pohoda, shodují se obě organizátorky.

Info

Hiki Joki
22.–⁠24. 9. 2023
NUUK, Hradec Králové
web festivalu

foto © se svolením festivalu Hiki Joki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace