Zprávy / Festivalové

Třetí Unsound vlna

Třetí Unsound vlna

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.09.2023

Krakovský festival Unsound přidává k už tak dost nabitému lineupu další jména. Po šestileté pauze zde vystoupí Ben Frost a představí zbrusu novou kolaboraci s metalovým kytaristou Gregem Kubackim, doplněnou o video a světelnou instalaci od Tarika Barriho, audiovizuální show předvede také Lanark Artefax. Poprvé tu vystoupí korejský cellista Okkyung Lee nebo Hulubalang. AV show připravuje i polský experimentální producent 1988 nebo Julek Płoski a svůj solový projekt SKI představí Damian Kowalski.

Návštěvníci se dále mohou těšit na vystoupení legend jako Bill Orcutt nebo EYE, zakladatele japonské kapely Boredoms. Vystoupí i Mun Sing, polovina dua Giant Swan, a intenzivní set představí Dadabots.

Co se týče klubového programu, kolektiv Nyege Nyege bude prezentovat Aunty Rayzor a DJ Tobzy, spojení techna, hardstylu, Jersey club a ballroomu pak představí Toccororo. B2B sety naservírují JASSS a Emma dj nebo estoc a Oldyungmayn. Polskou klubovou scénu budou reprezentovat Jśa, androgienia nebo Krzysztof a chybět nebudou ani stálice Unsoundu, Olivia a Hermeneia. Claire Rousay a Antonina Nowacka připravily pro letošek ambientní sety k brunchi. Na návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program složený z přednášek, diskuzních panelů nebo workshopů.

Info

Unsound
1.-8. 10. 2023
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © DJ Tobzy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace