Zprávy / Nové desky

Trhan vydávají desku

Trhan vydávají desku

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni Trhan v první 12“ vinyl. Nahrávka vychází vlastním nákladem, v kolaboraci s Malárie Records, Panic Movements a Šváb Records.

Deset tracků na 12“ LP představuje průlet tvorbou Trhan v posledních třech letech. Nezapřou fascinaci punkem první dekády nultých let nového století, okořeněnou notnou dávkou spletitosti No means No, Už jsme doma, se spodními podtóny rožnovské alternativní scény, navnímanou dravostí o generaci mladších punks, propojenou syrovým zvukem a dávivou rytmikou.

Všichni členové mezinárodního a vlastně i mezigeneračního comba Trhan pociťují odlišné inspirační zdroje pro svoje vyjádření. Nicméně společnou osu zájmu tvoří kritická reflexe společenských a politických témat, marnost a proměnlivost lidských nadějí a vizí, odpor k autoritativním modelům vládnutí a obavy o perspektivu snesitelného života tváří v tvář globálním změnám klimatu, neofašismu nebo jen přízemní lidské omezenosti a fotrovství.


Záznam, od nahrávání po mastering, vznikl v zimě roku 2023 v bzeneckém studiu Shaark pod dohledem Petra a Pavla. Právě díky jejich schopnosti přizpůsobit se a pochopit cíl a vyjadřovací prostředky Trhan vznikla nahrávka s tak neurotickým a explozivním zvukem. Malířské stránky a celkové grafické úpravy se zhostil Dan Nguyen. Trhan připravují řadu koncertů k podpoře nově vydaného LP v Česku, Slovensku a Polsku v létě a na podzim roku 2024. Za všechny: FFud Fest 10. srpna 2024, Bielsko-Biala 21. září 2024 a Brno - Kabinet můz 26. října 2024.

Info

Trhan
Fb kapely

foto © Nika Mazániková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace