Zprávy / Festivalové

 Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.01.2022

Filmový nový rok otevře festival ÍRÁN:CI 2022. Nadcházející ročník se uskuteční od 13. do 15. ledna v pražském kině Světozor a od 17. do 19. ledna v brněnském kině ART. Festival ve zkráceném formátu (miniFest edition) – jak v počtu dní, tak v počtu filmů – promítne exkluzivní kolekci tří pečlivě vybraných děl od inspirativních tvůrců. Divákům tak nabídne mimořádně intenzivní zážitek.

Úvodním filmem festivalu ÍRÁN:CI 2022 bude A Hero!. Satira o sociálních médiích iránského režiséra Asghara Farhádího získala šest prestižních ocenění, včetně Velké ceny poroty na letošním festivalu v Cannes, a 12 nominací. Film je v úzkém výběru Cen Akademie, nominovaný na Zlatý glóbus či nejlepší zahraniční film od Hollywood Critics Association. Součástí reprezentativního výběru z aktuální íránské kinematografie jsou také snímky* Ballad of a White Cow a Hit the Road*. Každý film bude mít jednu projekci v Praze a jednu v Brně.

„Uplynul rok a opět není jasné, jaká omezení nás v dohledné době čekají. Festival ÍRÁN:CI se proto rozhodl, že svým příznivcům tentokrát nabídne zkrácený program – tři večery se třemi výjimečnými íránskými snímky. Omezený program však zcela jistě neznamená omezené zážitky. Přichystali jsme pro vás tři skutečně mimořádné filmy, které si v roce 2021 získaly diváky i kritiky na celém světě. Nečeká vás tedy jen tak ledajaký festivalový výběr. ÍRÁN:CI vám ve zkratce představí jednoduše ty nejlepší z nejlepších. Tři pozoruhodná setkání nám opět umožní společně zažít, co dokáže íránský film. Doufáme, že si je nenecháte ujít, a těšíme se na vás!“ zve na festival hlavní organizátor Kaveh Daneshmand.

Info

ÍRÁN:CI 2022
17.-19. 1. 2022
Kino Art, Brno
web

foto © se souhlasem Kaveha Daneshmanda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Slunovrat přiváží Truffaze, La Putyku nebo Mawera

redakce 12.05.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení.

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce 11.05.2022

Vystoupí Abdullah Ibrahim, Animal Collective, clipping., CURL, Low, The Staples Jr. Singers, Ostinato Records a mnoho dalších.

Line-up Pop Messe je kompletní

redakce 11.05.2022

Program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka.

Květnové intermezzo Hradeb Samoty

redakce 10.05.2022

Viac ako 25 hudobno-vizuálnych predstavení v žánroch ako dark ambient, drone, industrial, noise, hardcore techno, batcave, rhythmic noise a ďalších.

Rafael Anton Irisarri zakončí Spectaculare v Planetáriu

redakce 10.05.2022

Irisarri zanechal svůj otisk ve většině nejzásadnějších ambientních skladeb uplynulého desetiletí i mimo něj.

Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

redakce 10.05.2022

Z každé akreditace prodané do 30. června poputuje minimálně 50 korun do veřejné sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který finančně podporuje ukrajinské dokumentaristy\*tky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace