Zprávy / Pozvánky

Třicet let bez okupantů připomene Pražský výběr

Třicet let bez okupantů připomene Pražský výběr

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.08.2021

Pražský výběr se s Českým národním symfonickým orchestrem sejde ve středu 18. srpna na podiu umístěném na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti během unikátního koncertu nazvaného 30 let bez okupantů.   V nezvyklé úpravě, ale v provedení starých známých zazní 18. srpna od 19 hodin u Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti největší hity legendární rockové skupiny Pražský výběr. Michael Kocáb, Michal Pavlíček a Český národní symfonický orchestr pod taktovkou amerického dirigenta Stevena Mercuria se sejdou na jednom pódiu, aby si na unikátním koncertu připomněli třicet let od chvíle, kdy tehdejší Československo opustil poslední okupační voják. V červnu roku 1991 u toho byla stejná kapela, když jeden z jejích frontmanů Michael Kocáb, jenž se stal tváří odsunu sovětských vojsk, tehdy inicioval monstrózní akci Adieu CA, která symbolicky ukončila okupaci této země. Speciálními hosty večera budou písničkář Xavier Baumaxa a zpěváci Viktor Dyk, Hana Kosnovská a Michal Skořepa.

A jak bude samotný koncert vypadat? „Zazní songy Pražského výběru v podání ČNSO. My budeme s Michaelem jako hlavní sólisté plus budou další hosté,“ prozradil Michal Pavlíček. „Orchestraci udělal Steven Mercurio, který v současné době působí u orchestru jako šéfdirigent. Měl například turné se Stingem, je to uznávaný světový dirigent i aranžér. Sám je i skvělý kytarista. Naše muzika ho oslovila a snad se dá i říct, že ho vzala za srdce. Napsal skvělá aranžmá, vycházel jen z našich tónů a harmonií a rozepsal do barevného symfonického hávu. Je to velice čisté a zní to úžasně.“

Info

30 let bez okupantů
18. 8. 2021 19:00
Křižíkova fontána, Praha
Fb událost

foto © David Webr

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace