Zprávy / Pozvánky

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.10.2021

Série koncertů Trigger Club uvádí na obnovené Malé scéně Paláce Akropolis lokální umělkyněce - rapperky, zpěvačky, producentky a DJeky.

Rap, grime, trap, africké klubové rytmy, r’n’b i neo soul a témata identity, intimity, sebepoznávání, moci, křehkosti, temnoty, klimatické krize i společenských rolí a změn. Na každém z večerů Trigger Club vystoupí dvě umělkyně*ci. Představí svou tvorbu na pódiu Malé scény a před samotným koncertem se s nimi budete moci potkat ve “zkušebně”, kde proběhne od 18:00 Rapový workshop zdarma. Probere se tvorba a společně se bude tvořit také zine, který vyjde v prosinci.

Rapperka a zpěvačka Martina Fabová aka Fejbs pochází ze slovenské Trnavy. Svou první sólovou nahrávku ukázala, že chce říkat věci na rovinu a hlavně, že skvěle rapuje i zpívá. Její důvtip a skills jí získaly uznání i mezi celebritami lokální rapové scény a média ji označovala za velkou naději. Ale skills nejsou vždy zárukou úspěchu. Na jejím debutové album Fabka hostovalo i několik známých rapových jmen a hlavními tématy na něm byly vztahy, pohnuté životní osudy, identita i vymezení se vůči trendům nebo stereotypům. A Fejbs opět předvedla i svůj široký rozsah co se rapového a pěveckého výrazu týče. Když vydala singl Groupies i s novým klipem, vypadalo to, že se chystá nová deska. Ovšem pak Fejbs napsala na Instagramu: „V tomto průmyslu už nebudu doma, mám jiné priority, nedaří se.” S hudbou naštěstí neskončila, aktuálně vydává nové album. Představí ho živě právě na Trigger Club. Na místě si ho budete moci rovnou i koupit.

Pražská rapperka, zpěvačka a producentka Jemah rapuje a zpívá nejen v češtině, ale také v angličtině. Ve své tvorbě navazuje na uvědomělou tvorbu rapperů jako byl Tupac Shakur, ale také na sebevědomý ostrý projev britských grimeových rapperek. I přesto, že její hlas je na místní scéně naprosto výjimečný, Jemah zatím vydala jen několik singlů, na její sólové album stále čekáme, a tak doporučujeme sledovat její Youtube kanál a chodit na její koncerty.

Info

Trigger Club:
Fejbs + Jemah
26. 10. 2021 18:00
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © Peter Lančarič

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Timothee Quost, Aldana Duoraan a Amberg/Schmid v Punctu

redakce 08.12.2021

Večer pod taktovkou A2+ Asociace Mlok.

Novi_sad a Kurws v Punctu

redakce 07.12.2021

Dva koncerty festivalu Stimul přinášejí odlišné pohledy na hudbu, a to v pojetí úderného polského tria a řeckého zvukového umělce.

Moderat ohlašují koncertní návrat

redakce 03.12.2021

V rámci plánovaného turné přijedou také do Prahy na svůj dosud největší samostatný koncert.

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce 03.12.2021

Letošní edici uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (Killing Joke).

Arleta a post-hudba v Pardubicích

redakce 01.12.2021

Reflexe „roku nula” odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě, ale i holka, která mluví moc.

V prosinci už kabát a snad ještě Kabál

redakce 30.11.2021

Část publika se za Vojtěchem a Irenou po léta vrací, protože je to hudba tajemství a hudba bezpečí.

Špína Wiegedood a Portrayal of Guilt ovládne Fuchs2

redakce 29.11.2021

Black metal, který se snaží vypořádat s tím, že jsme všichni ze stejné špíny. Očistný rituál proběhne na konci ledna.

Skladby fluxové scény rozezní Goethe-Intitut

redakce 29.11.2021

Zazní skladby Yoko Ono, Milana Knížáka či Nam Jun Paika u příležitosti 100. výročí narození umělce Josepha Beuyse.

Fource přivezou Working Men’s Club a King Gizzard & The Lizard Wizard

redakce 29.11.2021

Ve svém repertoáru mají acidní zasněné rockové skladby, westernovou operu, nekonečné písně inspirované sci-fi romány, konejšivý folk i dystopický death metal.

Arctic Monkeys po třinácti letech

redakce 28.11.2021

Kapela se po svém posledním turné Tranquility Base Hotel + Casino, které skončilo v roce 2019, vrací na scénu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace