Zprávy / Pozvánky

Trio Gwerkova na turné s Awali

Trio Gwerkova na turné s Awali

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.02.2019

Trio Gwerkova a sólové projekty Awali, MacroNoise a Illl vyrážajú na miniturné. Objavia sa 12. 4. v brnenskom klube Music Lab, deň na to v pražskom Puncte a ďalší mesiac 25. 5. v Záhrade v Banskej Bystrici.

Ku myšlienke živých vystúpení došlo vďaka skladbe Domovina od MacroNoise, ktorú remixujú práve Awali a Illl, ktorá vyjde 1. 4. spolu s videoklipom od slovenskej režisérky Patrície Gyenesovej. "Okolo tej skladby sa to začalo nabaľovať nejak samé od seba. Najprv som oslovil Paťu s klipom, potom som začal uvažovať na remixami, oslovil som Illla a Awali, pričom myslím, že o ich kvalitách nie sú žiadne pochyby. No a vzápätí s koncertami pomohli chalani zo zvolenskej Guče umenia, za čo im patrí veľká vďaka," vraví Tomáš Šebesta aka Macronoise, nositeľ myšlienky prispieť vlastným konceptom k československej klubovej scéne.

S príchuťou špeciálu bude určite trio Gwerkova, ktorá sa vracia na koncertné pódiá po dlhom čase, pričom predstavia aj úplne nové, doteraz nevydané skladby, no určite dôjde aj na klasiky z albumov Nada a Safari alebo EP 6Ears. Hudobná zložka bude doprevádzaná nemenej kvalitnou projekciou od vizuálneho umelca ezremek. Sólový set si strihne aj Gwerkovej producent Illl.

Awali je dnes už sólový projekt Tamary Sofie Schmidt, ktorý začínal v r. 2013 ako duo. Má na konte 4 albumy, z toho až dva z roku 2018 - Ad Astra a Embodied. Ide o jemnú, melancholickú elektroniku sprevádzanú Tamariným éterickým vokálom a klavírom.

Info

Gwerkova + Awali + MacroNoise
12. 4. 2019 20:00
Music Lab, Brno
fb klubu

Gwerkova + Awali + MacroNoise
13. 4. 2019 20:00
Punctum, Praha
fb klubu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Od vzpomínek k současnosti. I Kaštan slaví 30 let svobody

redakce 11.11.2019

Sérií pořadů, vztahujících se ke kulatému výročí Listopadu 1989, se chce i klub Kaštan připojit k poděkování za třicet let svobodného fungování společnosti.

Dánští Efterklang se po šesti letech vracejí do Prahy

redakce 11.11.2019

Indie pop, indie rock, synthpop, elektornická hudba, dark wave nebo glitch – takto média definují styl této populární skupiny.

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce 10.11.2019

Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior.

NTS trio oslaví deset let své existence

redakce 10.11.2019

NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelické plochy.

Herec Keifer Sutherland do Prahy přiveze své letošní album

redakce 10.11.2019

Srdcem alba Reckless & Me je country music, ale slyšíme na něm i vlivy folku, rocku, blues a jiných žánrů.

Soundtrack of Prague nejen o Pragerovi

redakce 09.11.2019

Projekt SPAM - Karel Gott Prager je volným útvarem, který bourá klišé kolem Karla Pragera a nastavuje jiný úhel pohledu na jeho odkaz a tvorbu. Dukla, ±0 i Vladimír 518.