Zprávy / Festivalové

Trio nových jmen pro Tauron Nowa Muzyka

Trio nových jmen pro Tauron Nowa Muzyka

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.06.2016

Sestava letošního Tauron Nowa Muzyka se neustále rozšířuje a organizátoři právě oznamují další nová jména. Poslední srpnový víkend se v Katovicích představí také Robag Wruhme, který, s velkou pravděpodobností, uzavře festival stejně jako tomu bylo vloni. Atom TM představí svou aktuální kolaboraci s Tobiasem z Ostgut Ton, přidají se i domácí elektronici Jaaa!, Daniel Bloom s hromadou hostů, exkluzivně přijedou A Gim i veterán polské klubové scény Eltron John.


Sólový projekt A Gim si odbude v Katovicích svou velkou premiéru. Hudební únik do berlínské klubové scény, bezesné noci strávené na tanečním parketu a vokální sinusoida v zajetí trance rytmů. Debutová deska projektu A Gim vyjde až na podzim, takže Nowa Muzyka bude jakýsi předvoj věcí budoucích. Daniel Bloom je podepsaný pod hudbou k několika polským filmovým blockbusterům - Wszystko, co kocham nebo Nieulotne. V roce 2015 se Daniel rozhodl zajít ještě dál a vydal své debutové album Lonely Fear, na kterém se podílelo několik vokalistů (Mela Koteluk, Gaba Kulka a Tomek Makowiecki). Temné syntezátory, komplikovaná hudební estetika.


Jaaa! je stále ještě čerstvý hudební projekt, za kterým stojí Marek Karolczyk, Kamil Patera a Miron Grzegorkiewicz. Polská odpověď na Moderat a Atoms for Peace Thoma Yorka. Doménou Jaaa! jsou jednoduché, chytlavé melodie s výraznými basovými linkami a syntezátory na pozadí. Jejich debutová deska Remik je bezmála hodinový příběh, který utváří svou vlastní alternativní realitu. Album i koncert samotný tak dávají posluchačům možnost stejnou měrou prožívat jako přemýšlet.

Info

11th Edition:
Tauron Nowa Muzyka 2016
18. - 21. 8. 2016
Muzeum Śląskie, Katovice
Polsko

www.facebook.com/events/169398046731346
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vydejte se na kosmickou pouť s Festivalem otrlého diváka

redakce 27.02.2020

Festival otrlého diváka si klade za cíl navrátit kinu jeho původní roli atrakce a nezapomenutelného společného zážitku.

Žižkovská Noc znovu bez žánrového omezení a předsudků

redakce 26.02.2020

Na pódiích čtyřiceti pražských klubů, divadel, střešních kaváren či zapadlých hospůdek se vystřídá více než 350 interpretů.

Techno dechovka Meute představí nové album v Praze a na Colours

redakce 26.02.2020

Formace spojuje hypnotické techno a strhující dechovou hudbu, osvobozuje elektronickou hudbu od dýdžejského pultu.

Festival Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména

redakce 25.02.2020

Lenka Dusilová, Čavalenky, Cacao Mental a několik domácích all-star kapel se chystá na další ročník festivalu Colour Meeting.

Elevate Moon 2020

redakce 19.02.2020

Už první březnový týden přivítá šestnáctý ročník festivalu Elevate v rakouském Štýrském Hradci letošní návštěvníky.

Prvních osmdesát jmen pro Sziget

redakce 15.02.2020

Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů.

Nová jména pro Tauron Nowa Muzyka

redakce 14.02.2020

Na 15. ročník Tauron Nowa Muzyka dorazí izraelské duo Red Axes, fanoušky techna potěší italský DJ a producent Donato Dozzy.

Na JazzFestBrno přijede trumpetista Mathias Eick

redakce 13.02.2020

Čerstvý čtyřicátník se ze severské scény vymyká především svými atmosférickými melodiemi, v nichž se melancholii spíše vyhýbá.

Bazaar Festival 2020 odhalil program

redakce 11.02.2020

Bazaar jako místo hlučných debat a dialogu. Bazaar jako místo výměn a ne nákupů. Bazaar jako neřízené tržiště myšlenek, nápadů, barev a vůní z nejrůznějších koutů Evropy.

Festival Spectaculare odhaluje letošní program

redakce 08.02.2020

O’Halloran a Wiltzie společně vytvářejí barevně repetitivní, minimalistické a přitom velice živé hudební struktury na poli ambientu a vážné hudby.