Zprávy / Festivalové

Trio nových jmen pro Tauron Nowa Muzyka

Trio nových jmen pro Tauron Nowa Muzyka

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.06.2016

Sestava letošního Tauron Nowa Muzyka se neustále rozšířuje a organizátoři právě oznamují další nová jména. Poslední srpnový víkend se v Katovicích představí také Robag Wruhme, který, s velkou pravděpodobností, uzavře festival stejně jako tomu bylo vloni. Atom TM představí svou aktuální kolaboraci s Tobiasem z Ostgut Ton, přidají se i domácí elektronici Jaaa!, Daniel Bloom s hromadou hostů, exkluzivně přijedou A Gim i veterán polské klubové scény Eltron John.


Sólový projekt A Gim si odbude v Katovicích svou velkou premiéru. Hudební únik do berlínské klubové scény, bezesné noci strávené na tanečním parketu a vokální sinusoida v zajetí trance rytmů. Debutová deska projektu A Gim vyjde až na podzim, takže Nowa Muzyka bude jakýsi předvoj věcí budoucích. Daniel Bloom je podepsaný pod hudbou k několika polským filmovým blockbusterům - Wszystko, co kocham nebo Nieulotne. V roce 2015 se Daniel rozhodl zajít ještě dál a vydal své debutové album Lonely Fear, na kterém se podílelo několik vokalistů (Mela Koteluk, Gaba Kulka a Tomek Makowiecki). Temné syntezátory, komplikovaná hudební estetika.


Jaaa! je stále ještě čerstvý hudební projekt, za kterým stojí Marek Karolczyk, Kamil Patera a Miron Grzegorkiewicz. Polská odpověď na Moderat a Atoms for Peace Thoma Yorka. Doménou Jaaa! jsou jednoduché, chytlavé melodie s výraznými basovými linkami a syntezátory na pozadí. Jejich debutová deska Remik je bezmála hodinový příběh, který utváří svou vlastní alternativní realitu. Album i koncert samotný tak dávají posluchačům možnost stejnou měrou prožívat jako přemýšlet.

Info

11th Edition:
Tauron Nowa Muzyka 2016
18. - 21. 8. 2016
Muzeum Śląskie, Katovice
Polsko

www.facebook.com/events/169398046731346
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Colour Meeting zve do Poličky na hudbu i divadlo

redakce 14.07.2020

Na hudbu a divadlo nejen tuzemské scény zve posedmnácté festival Colour Meeting. Pod středověkými hradbami v Poličce.

Druhý ročník Festivalu hudby Bez ambicí

redakce 13.07.2020

Hudební festival Bez ambicí, to je dvanáct hodin hudby a snad i víc. Pořadatelé věří v uvolněnou atmosféru, nezapomenutelné hudební sety a dobré počasí.

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.