Zprávy / Pozvánky

Triptides na zahradě Crossu

Triptides na zahradě Crossu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.11.2018

Mágové moderní psychedelie Triptides se vrací zpátky do Prahy. 23. listopadu vtrhnou do vytopeného stanu, které vyroste na zahradě Cross Clubu. Melancholické texty zasazené do rozradostněných melodií. Nebeské refrény, zasněné sloky, trippy hippie music, která by si přála, aby zlatý šedesátý nikdy neskončily. A léto bylo napořád.

Triptides vznikají v horkém srdci Ameriky, když se zakladatelé a kytaristi Glenn Brigman a Josh Menashe potkávají v bohémských sklepech v okolí univerzity v Bloomingtonu, Indianě, USA. Kapela je původně tříčlenná, až později se přidává Dylan Sizemore na baskytaru. Tři ze čtyř členů až donedávna působili ve Frankie & The Witch Fingers, kteří v Praze naposledy vystoupili v květnu. Poslední deska, kterou Triptides (v tomto případě pouze Glenn Brigman) vydali, je kolaborace se Samirou Winter.

V rozžhaveném stanu předskočí rovněž psychedelici, pražští The Ribs, kteří se vrací z půlroční hibernace. “Žebírka” odjakživa vynikali hlavně šílenou, rozdováděnou show. Po letním spánku ze sebe však vybijí energii, jak nikdy předtím. Poprvé vystoupí s novým bubeníkem. 23. listopadu v Crossu vystoupí ještě jedna, zatím blíže nespecifikovaná kapela.

Info

Triptides (us) + The Ribs
23. 11. 2018 19:00
cross][club, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.