Zprávy / Pozvánky

Triumvirát zábavy v hudebním průmyslu (Musikmesse)

Triumvirát zábavy v hudebním průmyslu (Musikmesse)

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.11.2018

Na oslavu závěru týdne plného hudby nastavíme ve Frankfurtu reprosoustavy na plný výkon a zveme vás na novou akci Musikmesse Plaza – inovativní event zaměřený na hudebníky a všechny milovníky hudby a všeho, co k ní patří. Akce bude mít svou premiéru ve východním křídle frankfurtského veletržního a výstavního centra, a to v sobotu 6. dubna 2019 po skončení veletrhů Musikmesse a Prolight + Sound (2. až 5. dubna 2019).

Společně s partnery, kteří připravili kreativní koncepci akce, plánuje společnost Messe Frankfurt pop-up market s výběrem tematických světů od vintage nástrojů přes nahrávací aparaturu až po merchandising. Vystavovatelé mají možnost prezentovat své zboží a služby v atraktivním prostředí a prodávat je přímo zákazníkům. Prezentace budou doplněny vyčerpávajícím programem doprovodných akcí – hudebních vystoupení, workshopů a vzdělávacích přednášek. Chybět nebude ani vrcholná akce veletrhu Musikmesse – Musikmesse Festival ve frankfurtských klubech. Všechny čtyři dny konání veletrhů Musikmesse a Prolight + Sound – úterý až pátek – jsou věnovány setkávání profesionálů a uzavírání obchodů, zatímco sobota bude díky akci Musikmesse Plaza úplně jiná, kreativní a plná hudby.

Akce Musikmesse Plaza představuje pět tematických světů v čele s Instrument Market, kde mohou výrobci a obchodníci prodávat své výrobky přímo zákazníkům. Pro vystavovatele, kteří na veletrhu Musikmesse vystavují od úterý do pátku, jsou připraveny akční ceny za pronájem stánku. Druhým a neméně atraktivním tématem jsou Vintage Instruments. Veletrh ve spolupráci s No. 1 Guitar Center Hamburg připravuje „Vintage Guitar Show“, na níž může kdokoli prodávat, kupovat nebo vyměňovat hudební nástroje. Návštěvníci zde najdou i výběr vintage bicích nástrojů, elektrických kláves a dalších sběratelských kousků pro ambiciózní hudebníky. Navíc se zde představí i historie vývoje systémů ozvučení (PA systems).

V segmentu Sound Recording Media + Labels najdou fanoušci z řad veřejnosti i obchodníků platformu pro výměnu CD a desek. Hudební vydavatelství a další subjekty v nahrávacím průmyslu dostanou na akci Musikmesse Plaza výbornou příležitost k prezentaci. Segment Accessories + Lifestyle nabízí nepřeberné množství produktů a návštěvníci zde najdou vše od příslušenství k nástrojům módu a merchandising až po spotřební elektroniku, jukeboxy a hrací automaty. Na akci se v rámci nadcházející akce Musikmesse Plaza budou prodávat i knihy, plakáty a fotografie. Součástí sekce Events + Education budou workshopy špičkových hudebníků, umělecké produkce umělců různých žánrů, autogramiády a setkání s celebritami. Úspěšný projekt pro děti pod názvem Discover Music zaměřený na šíření povědomí o hudbě mezi předškolními a školními dětmi cestou výletů do hudebního světa se rozšiřuje i na sobotu. Musikmesse Festival nabízí od zahájení veletrhu Musikmesse v úterý do ukončení akce Musikmesse Plaza v sobotu večer vyžití v podobě koncertů v hudebních klubech po městě. Návštěvníci akce Musikmesse Plaza se mohou navíc těšit na velký finální koncert ve Festhalle Frankfurt.

Info

Musikmesse (největší evropský veletrh hudebního průmyslu)
2. – 5. 2. 2019
Frankfurt nad Mohanem
web akce

Musikmesse Plaza (nástroje, vintage, životní styl)
6. 2. 2019
Frankfurt nad Mohanem
web akce

Musikmesse Festival (kultura a špičkové koncerty)
2. – 6. 2. 2019
Frankfurt nad Mohanem
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Finští The Gentleman Losers vezou na Music Infinity minulost, která se nestala

redakce 26.05.2019

Bratři se zavřeli do opuštěné chaty u jezera a s pomocí analogové záznamové techniky nahráli kolekci rozjímavých melodií ponořených v organickém šumu.

Kultovní black metaly v Praze i v Brně

redakce 25.05.2019

Black metalový kult Mayhem i nezaměnitelná žánrová postava Abbath, ale i norský progres Leprous. Obscure již ladí podzim.

Ider a podivný pop o životě mileniálů

redakce 25.05.2019

Šest let dlouhá kreativní spolupráce spřízněných duší Megan Markwick a Lily Somerville dala vzniknout nahrávce Emotional Education.

Do Brna se vrací Ryder the Eagle

redakce 24.05.2019

Adrien svým zpěvem doširoka otevírá své srdce a nechává proniknout své skutečné já ze svých upřímných, rozervaných písních.

Food Not Bombs hudbou proti válce

redakce 23.05.2019

Podpořit hnutí Food Not Bombs, které se nenásilnou cestou snaží upozornit na stále zvyšující se výdaje na zbrojení a válku.

Sbohem a řetěz jako festival

redakce 22.05.2019

Hudební festival k 54. nedožitým narozeninám Filipa Topola. Zahrají Mucha & Petr Gablas, Květy či Budoár staré dámy.

Decultivate před Full of Hell, na Brutal Assaultu i s novou deskou

redakce 21.05.2019

Další porce špinavého hardcoru v duchu Cursed nebo Baptists říznutého skandinávským crustem vyjde jako limitované split LP.

Gwenifer Raymond: american primitive po velšsku

redakce 21.05.2019

Kytaristka Gwenifer Raymond vystoupí v Punctu s precizními suitami ve stylu american primitive.

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops odstartuje podzimní turné v Praze

redakce 21.05.2019

Díky prolínání živé hudby se zvukovými smyčkami i vřelým kontaktem s diváky se celý večer mění ve velkou spontánní jam-session.

Volbeat se vrátí společně s Baroness

redakce 20.05.2019

Volbeat potvrdili návrat sedmým albem Rewind, Replay, Rebound. Živě ho představí v Praze spolu s Baroness a Danko Jones.