Zprávy / Pozvánky

Trutnoff 2015: Krakonoš versus Prodigy i židovský rap

Trutnoff 2015: Krakonoš versus Prodigy i židovský rap

Anna Mašátová | Zprávy / Pozvánky | 28.07.2015

Osmadvacátý ročník festivalu Trutnoff znovu dokazuje, že dokáže lehce spojit nespojitelné. Tradiční zasvěcení určili organizátoři svobodě Ukrajiny, obětem holocaustu a náboženské toleranci. Ostatně (nejen) vstřícností k nejrůznějšímu vyznání je podhorské ležení proslulé, střídají se bohoslužby katolíků, evangelíků i husitů s Kršňáky. Přidejte kozy, psy, hvězdárnu, tee-pee a luxusní výhled na Krkonoše, spolu se značně pestrým hudebním programem, a dostanete český Woodstock, který uvítal Vinnetoua s Nšo-Či, Froda Pytlíka a catering obstarávala Eva Pilarová.


Největší hvězda? Jednoznačně britští Prodigy, kteří naživo představí novou desku The Day Is My Enemy.Nejen oni budou udusávat pověstnou rudou hlínu. Z Francie sepřižene environmentální metal Gojira, ze zámoří dorazí New Found Glory, židovský reggae rapper Matisyahu, boji zmítanou Ukrajinu zastoupí nadupaný Kozak System.„Festival je letos věnován svobodě Ukrajiny, obětem holocaustu a náboženské snášenlivosti a Kozak System jsou ve své zemi známou angažovanou kapelou, která hrála na Majdanu při krvavých občanských nepokojích, ale uchvátili nás i svým hudebním stylem a energičností. Je to jako když okolo vás prosviští kozácká jízda na koních se šavlemi nad hlavou. Bude to asi pro mnohé letošní překvapení,“ říká k tomu Eva Navrátilová, pořadatelka festivalu.

Houpavých rytmů bude vůbec habaděj, druhým dredařem festivalu bude Rocky Leon, alternativa bude mít interprety nejpovolanější - Ivu Bittovou s doprovodem Čikori.


Vrací se vyzrálejší The Subways, bardi Wabi Daněk a Jaroslav Uhlíř, či letos dvacátou sezónu rozjíždějící Melody Makers Ondřeje Havelky. Trutnovští klasici jako Plastici, Monkey Business, Garage, DG 307, Jiří Schmitzer nebo Čankišou chybět nebudou, letos však dorazí i s novinkou Lešť opavštíLadě, Vložte Kočku přivezou Hedviku a David Koller ČeskosLOVEnsko.


Podporu festivalu vyjádřil i Karel Schwarzenberg „Ukrajina je země, která měla v dějinách kromobyčejně tragický osud a bohužel to stále trvá. Jsem velice rád, že Trutnoffští věnují svůj festival Ukrajině právě teď, kdy její východní část potřebuje veškerou podporu lidí, kterým záleží na svobodě. Děkuji za tento nápad a vím, že moji ukrajinští přátelé budou mít velkou radost. Doufám, že se aspoň některým z nich podaří do Trutnova dorazit,“ řekl bývalý ministr zahraničí a kandidát na prezidenta, který i letos pravděpodobně známý festival navštíví.

Nechme se překvapit, jaké modely oblékne Ester Kočičková, nebo jak se s Trutnovským osazenstvem popere Vladivojna La Chia s Voxelem. Veselé ghetto otevírá brány Bojiště ve dnech 20. - 23. srpna.

Info

Trutnoff 2015
20. - 23. srpna, areál Bojiště, Trutnov
Vstupné 990 - 1500 kč
www.festivaltrutnov.cz
Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace